Türk tasarımcıların uluslararası başarısı

2008 Uluslararası Tasarım Ödülleri'nde Türk sanatçılar Lale İlkova ve Zeynep Sönmez tasarımları ile...

13.02.2009 - 11:26 | MediaCat

2008 Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde Türk sanatçılar Lale İlkova ve Zeynep Sönmez tasarımları ile onur ödülüne layık görüldüler. Her yıl dünyanın en yaratıcı tasarımcılarını buluşturan, yeni yeteneklerin keşfedildiği IDA Uluslararası Tasarım Ödüllerine bu sene iki Türk sanatçı damgasını vurdu. 52 farklı ülkeden 1000’den fazla tasarımcının katıldığı Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde, Lale İlkova ve Zeynep Sönmez ‘Echinus’ ve ‘Merlan’ adlı aydınlatma tasarımları ile onur ödülüne layık görüldüler.

İlkova ve Sönmez’in adını mercan şeklinden alan ‘Merlan’ aydınlatması corian ve LED lambalarla çevrilmiş konveks aynadan oluşuyor. ‘Echinus’ tasarımı ise corian ve aynalı cam ile çalışılmış. Ürün deniz kestanesi şeklinde olup hem duvar hem tavan aydınlatması olarak kullanılabiliyor.

Zeynep Sönmez’in Fatih Sultan Mehmet’in tuğrasından esinlenerek tasarladığı ‘Sultans Signature Sofa’ adlı bank tasarımı da, Sönmez’e 2008 Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde onur ödülü kazandırdı.

Zorlu geçen seçim süreci sonunda kazanan tasarımlar 2008 Uluslararası Tasarım Ödülleri kitabında yayınlanıp, bir yıl boyunca Uluslararası Tasarım Ödülleri’nin internet sitesinde dünya çapındaki tasarımcılar ve potansiyel alıcılar için sergilenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.