Türk malı imajının yerleştirilmesine yeni düzenleme

Proje tek ise destek miktarı 500 bin dolara kadar çıkabilecek.

26.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Türk ürünlerinin yurt dışında markalaşması ve Türk malı imajının yerleştirilmesi çalışmaları kapsamında üretici dernekleri ve birliklerinin tanıtım ve reklam faaliyetlerine verilen destektere yeni düzenlemeler getirildi.

“Türk Ürünlerinin Yurt Dışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve Turquality’nin Desteklenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ”, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, önceki tebliğde yer alan “Müsteşarlık: Dış Ticaret Müsteşarlığını (DTM),” ibaresi “Bakanlık: Ekonomi Bakanlığını”; “Birlik: Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın bağlı kuruluşu olan ihracatçı Birliklerini,” ibaresi “Birlik: ihracatçı Birlikterini.” olarak değiştirildi.

İhracatçı birlikleri, üretici dernekleri ve birliklerinin desteklenmesine ilişkin, iştigal ettiği sektörü tek başına temsil eden birliklerin, iştigal sahasina giren ürünlerinin yurt dışı pazarlarda markalaşması amacıyla gerçekleştirecekleri tanıtım, reklam ve pazarlama (görsel ve yazılı tanıtım, show, defile, ülke imaj kampanyası, pazar araştırması, sponsorluk, marka-promosyon ajansı, stratejik danışmanlık giderleri gibi) projelerine ilişkin harcamaları, % 80 oranında ve proje başına yıllık en fazla 500 bin dolarla desteklenecek.

Öte yandan birden fazla birlik tarafindan oluşturulan ve destek kapsamına alınan projelerde birlik başına 250 bin dolar destek sağlanacak. Her birliğin aynı anda bir projesi desteklenebilecek ve projesi sona eren birlikler yeni bir projeyle başvuru yapabilecek.

Söz konusu birlikler ve marka destek programında yer alan şirketler, iştigal sahasına giren ürünlerinin yurt dışı pazarlarda markalaşması amacıyla gerçekleştirecekleri tanıtım ve benzeri faaliyetlerinde destek kapsamına alındıkları tarihten itibaren 4 yıl ve proje bazında bu faaliyetlerine ilişkin harcamalarında % 80 oranında ve yıllık en fazla 250 bin dolar destekten yararlandırılacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.