Tüm Starklar tribüne!

İsveçli bandy takımı IK Tellus'tan sezon öncesi yaratıcı bir kampanya.

07.09.2017 - 17:53 | Sencer Uçar

Tüm Starklar tribüne!

İsveç’in bandy liginde mücadele eden IK Tellus kulübü, yaklaşmakta olan yeni sezon öncesinde maçlarına daha fazla taraftar çekebilmek adına Game of Thrones‘un gücünden faydalanan yaratıcı bir kampanyaya imza atıyor.

IK Tellus, kampanya kapsamında ilk olarak İsveççe telaffuzu dizideki Westeros’u bir hayli andıran Västerås (İsveç’in en büyük beşinci şehri) şehrine odaklanıyor; sonrasında da Västerås’da yaşayan ve soyadı Stark olan 16 kişiye ulaşmayı başarıyor. Yeni sezonun yaklaşmasını “Winter is coming” sesleri ile karşılayan kulüp, ulaşabildiği tüm Starklar’a kulübün bere ve atkısını hediye ederek onlardan destek talep ediyor. Bandy hakkında da iki kelam etmeden önce “Ayağa kalkmayan Lannister olsun!” diyelim ve kampanyanın reklam filmine geçelim:

Bandy hakkında hiçbir fikri olmayanlar için bu kış sporunu kısaca tanıtalım: Kuzey topraklarında doğan ve tıpkı futboldaki gibi 11’er oyuncudan oluşan takımlarla buz üzerinde oynanan bandy, buz hokeyinden sonra dünyadaki en popüler ikinci kış sporu olma özelliğini taşıyor. Maçlar da tıpkı futboldaki gibi 45’er dakikadan oluşan iki devre halinde oynanıyor.

Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.