Tüketici memnuniyet endeksi açıklandı

TMME 2008 2. çeyreği sonuçlarına göre Ambalajlı Su sektörünün birincisi...

10.09.2008 - 10:04 | MediaCat

Ambalajlı Su, Meyve Suları, Akaryakıt İstasyonları ve Havayollarında; Erikli, İçim, Opet ve Türk Havayolları TMME’de sektörlerinin birincisi oldu.

TMME 2008 2. çeyreği sonuçlarına göre Ambalajlı Su sektörünün birincisi Erikli, Meyve Suları sektörünün birincisi İçim, Akaryakıt İstasyonları sektörünün birincisi Opet ve Havayolları sektörünün birincisi ise Türk Havayolları oldu. 2007 yılı 2. çeyreğinde 74,1 olarak ölçülen ulusal endeks, 2008 yılı 2 çeyreğinde 73,4 olarak gerçekleşti.

TMME Ulusal Endeksi, Türkiye çapında 81 ilde yapılan görüşmelerle şekilleniyor ve 2005 yılından beri ülkemizdeki tüketicilerin markalardan ve firmalardan memnuniyetini sayısal olarak gözler önüne seriyor. KalDer tarafından her yıl 3 ayda bir açıklanan TMME Ulusal Endeksi’nin 11.sinde toplam 4 sektörde tüketici memnuniyeti ve önceki yıllara göre değişimi değerlendiriliyor. TMME’nin önceki yılları ile karşılaştırıldığında THY’nin ve Erikli’nin kendi sektörlerindeki liderliklerini korudukları ve Opet’in sektöründe 3 yıldır birinci olduğu gözleniyor.

ABD ulusal endeksi ile aynı sisteme göre hazırlanan ve benzer değerlendirmeler içeren endekse göre Ambalajlı Su, Meyve Suları, Akaryakıt ve Havayolları sektörlerinde memnuniyet 0.7 puan düştü. Yılın ikinci çeyrek endeksinin değerlendirmesini yapan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Ali Rıza Kaylan, 2008 yılı ikinci çeyreği sonuçlarıyla ilgili “TMME sonuçları özellikle firmaların müşteri memnuniyetini arttırmak ve iyileştirme yapmaları konusunda ellerinde bir veri oluşturmaya olanak sunuyor. Geçen yıla baktığımızda Ambalajlı Su, Meyve Suları, Akaryakıt İstasyonları ve Havayolları sektörlerinde düşüş gözlendi. KalDer olarak ülke ekonomisine ve Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına hizmet etmek, birincil görevlerimizdendir” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.