TTNet internet televizyonuna hazır

İnternet üzerinden televizyon yayını IPTV için altyapısını hazırlayan TTNet, RTÜK’ün konuyla ilgili yönetmeliğini bekliyor...

14.06.2010 - 00:00 | MediaCat

İnternet üzerinden televizyon yayını IPTV için altyapısını hazırlayan TTNet, RTÜK’ün konuyla ilgili yönetmeliğini bekliyor. TTNet, yönetmelik çıktığında 7 Mbit hızla HD yayın yapabilecek

Dünyada hızla yaygınlaşan ve telekomünikasyon hizmetleri ile medyayı birbirine yakınlaştıran IPTV’nin (internet üzerinden televizyon) başlaması için RTÜK’ün yönetmelik çıkarmasını bekleniyor. TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, IPTV altyapısının hazır olduğunu RTÜK’ün bir yönetmelik hazırlayarak hizmetin verilmesinin önünü açmasını beklediklerini söyledi. IPTV hizmetini 7 megabitlik bir hız ile HD olarak verebileceklerini kaydeden Yılmaz “IPTV’nin web TV’den farkı servis garantisi. Bu sistemin hayata geçmesi için gerekli altyapıyı Türk Telekom’dan sağlayacağız. RTÜK’e talebimizi yaptık” diye konuştu.

IPTV uygulamalarında vergi yükünün aşırı olduğuna değinen TTNet Genel Müdürü Yılmaz “IPTV’ye vergi uygulaması çıktı. Özel İletişim Vergisi yüzde 15 olarak belirlendi. Oysa internette vergi oranı yüzde 5. Biz bunun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.    

200 BİN ABONEYE ULAŞTIK

Web üzerinden başlattıkları tivibu uygulamasında abone sayının 3 ayda 200 bine ulaştığını belirten Yımaz “Tivibu’da yeni uygulamalar da var. Yerel bir televizyon sadece isteyenlere yayın yapabilecek. Böylece bölgesel reklamlar vermek mümkün hale gelecek” diye konuştu.

Star

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.