TRT World Nisan’da yayına başlıyor

İngilizce yayın yapacak kanalın TRT'yi uluslararası sulara taşıması hedefleniyor.

04.02.2015 - 17:12 | Ali Kuru

Veritas Media'dan TRT'deki yolsuzluk iddialarına ilişkin duyuru

TBMM KİT Komisyonu’nda Türkiye Radyo Televizyon Kurumu‘nun (TRT) 2012 hesapları konusunda soruları cevaplayan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, uluslararası haber kanalı TRT World‘ün teknik alt yapısının kısa sürede tamamlandığını bildirerek; “Hem ülkemiz hem de TRT için büyük önem taşıyan TRT World’de çalışmaların tamamlanmasının ardından, Nisan’da yayına başlanacak. Uluslararası alanda daha etkili olabilmek ve başta İngilizce kanalı olmak üzere diğer kanalları daha geniş kitlelere yaymak için Londra ve Moskova gibi yeni temsilcilikler açılacaktır” dedi.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka

Komisyonda çok dilli televizyon yayıncılığını geliştirmek için çalışmalarının devam edeceğini bildiren Göka, Arapça kanalının yayın içeriğinin daha da zenginleştirilerek etkinliğinin artırılacağını da sözlerine ekledi.

TRT, İngilizce yayın yapacak TRT World için dünyanın çeşitli noktalarındaki temsilciliklerde görev alacak çalışanlar arıyor. TRT World’ün İK çalışmalarını yürüttüğü kariyer servisinde açık olarak listelenen pozisyonlardan anlaşıldığı kadarı ile kanalın haber akışına yön verecek ilkin merkezler Londra, Kuala Lumpur, İstanbul ve Washington D.C. olacak.

Kaynak: TRT Haber

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.