Trendyol Group’a yeni başkan

Trendyol Group Başkanı olarak görev alacak isim belli oldu.

09.02.2021 - 11:08 | MediaCat

Trendyol Group'a yeni başkan

Finans sektöründe yurtiçi ve yurtdışında birçok üst düzey sorumluluk üstlenen Çağlayan Çetin, Trendyol Group Başkanlığına atandı.

Londra merkezli Türk yatırım bankası Dome Group’un kurucu ortaklığını üstlenen, daha öncesinde Goldman Sachs Türkiye Başkanlığı ve Deutsche Bank Avrupa Eşbaşkanlığı görevlerinde de bulunan Çağlayan Çetin, 10 Şubat itibarıyla başlayacağı yeni görevinde grubun yeni yatırımlar, yatırımcı ilişkileri ve büyüme stratejisinden sorumlu olacak.

Trendyol Kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Trendyol Group olarak, uzun vadeli hedeflerimiz doğrultusunda liderlik ekibimizi de güçlendiriyoruz. Çağlayan Çetin’in aramıza katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Çetin, deneyimleri ve vizyonuyla grubun yurtiçi ve yurtdışındaki stratejik büyümesini destekleyecektir” dedi.

Çağlayan Çetin yeni görevine ilişkin, “Trendyol Group, 19,3 milyon aktif müşterisi ve ekonomimize yaptığı 1,1 milyon kişilik istihdam katkısıyla Türkiye’nin teknoloji alanında en büyük başarı hikâyelerindendir. Sayıları 100 bini aşan işletme ve 1,1 milyon bireysel satıcımızla birlikte hedefimiz ülkemize yaptığımız pozitif etkiyi artırmak ve Trendyol’u Avrupa pazarının lider e-ticaret platformlarından biri haline getirmektir. Trendyol Group’un orta ve uzun vadeli büyümesine katkı sağlayacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” açıklamasında bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.