Toleransın sınırları nerede?

Teknoloji, Eğlence ve Tasarım dünyasının paylaşmaya değer fikirlerini sunan TED, bağımsız organizasyonu TEDxIstanbul ile 23 Ocak’da...

20.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Teknoloji, Eğlence ve Tasarım dünyasının paylaşmaya değer fikirlerini sunan TED, bağımsız organizasyonu TEDxIstanbul ile 23 Ocak’da ‘Toleransın Sınırları’nı Sabancı Müzesi’nde tartışmaya açıyor. Etkinlik, www.tedxistanbul.com/webcast adresinden canlı olarak izlenebilecek.

İş felsefesini ‘bilim, sanat ve teknoloji ticaretin emrinde’ diye özetleyen Alametifarika, 2010’un ilk heyecanlı olayı TEDxIstanbul’da ‘tolerans’ın varlığını, yokluğunu, imkanlarını ve gücünü misafir konuşmacıları ile tartışacak. Konferansın alametifarikası sünger, ne kadar toleranslı çıkacak? 

Sezgisel doğruları bilimsel bulgularla bütünleştirerek ilerlemek için önümüzdeki dönemi tarihi bir fırsat olarak gören Alametifarika, yaşadığımız dünyanın daha iyi bir yer, yaptığımız işlerin daha iyi olması için yararlanabileceğimiz fikirlerin, bilgilerin, buluşların ve keşiflerin ilginç bir ortamı olarak gördüğü TED’in bağımsız yerel etkinliği TEDxIstanbul’u 23 Ocak’ta Sabancı Müzesi’nde gerçekleştiriyor. TED gibi ‘Paylaşmaya Değer Fikirler’i savunan TEDx organizasyonlarının en iyi düşünülmüş özelliklerinden biri, konuşmaların 18 dakika ile sınırlandırılması ve katılmayanların da konferans konuşmalarını internetten veya cep telefonlarından izleme fırsatı bulabilmeleri.

TEDxIstanbul konferansını düzenleyecek olan Alametifarika’ya göre toleransın sınırlarını tartışmak hem dünya görüşlerine ve hem de ticari amaçlarına çok yakışıyor. Toleransın sınırlarının zorlanması gerektiğine inanan ve toleransın bir mesleki ihtiyaç olduğunu düşünen Alametifarika için tolerans kazandırıyor, yaratıyor ve enerji veriyor. Dünyanın ve Türkiye’nin daha yaşamaya değer bir yer haline gelmesi için en önemli değişimlerden birinin ‘daha fazla tolerans’ olduğunu düşünen Alametifarika, orijinal fikirlerin marka yöneticileri tarafından daha büyük bir toleransla kucaklanmasını istiyor çünkü orijinal bir fikrin içindeki büyük enerjinin neler başarabileceğini biliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.