Tohumdan sosise

Bitki bazlı gıda markası Peas of Heaven'dan tüketiciyi üretim sürecine dahil eden kampanya.

06.07.2022 - 16:48 | Sencer Uçar

Tohumdan sosise

Hayvansal gıdalara alternatif bitki bazlı ürünler sunan Peas of Heaven, yeni kampanyasıyla insanları tohumdan sosis yetiştirmeye çağırıyor.

Evde kendi sosisini yetiştirmek isteyenlerin ilk yapması gereken markanın internet sitesinden bezelye tohumu siparişi vermek. Sosis yetiştirmeye hevesli ilk 100 müşterisine yetiştirme kiti de hediye eden marka, evde büyütülen bezelyeleri toplayacak, sonrasında bezelyelerden ürettiği sosisleri müşterilere teslim edecek.

İnsanların gündelik besinlere bakış açısını değiştirmeyi, nasıl üretildiğini ve nelerden oluştuğunu göstermek istediklerini belirten Peas of Heaven Ürün ve Ar-Ge Başkanı Julia Granung, “Çoğu kişi sosisi et olarak görüyor ama bezelyeden de harika sosis üretilebilir. Umuyorum ki yakın gelecekte gündelik besinden anladığımız bitki bazlı besinler olur. Toplumdaki önyargıyla mücadele etmek öncelikli bir konu ve bitki bazlı gıdalar için yumuşak bir yaklaşıma gerek var. İnsanları üretim sürecine dahil eden ve bitki bazlı gıdalara dair bilgilerini artıran bu inisiyatif de bunun bir yolu” yorumunda bulunuyor.

Evde sebze ve aromatik bitki yetiştirmenin yaygın olduğunu, insanları ilk kez evde kendi sosislerini yetiştirmeye çağırdıklarını söyleyen Forsman & Bodenfors Art Direktörü Julia Holtback Yeter, kampanyayı, “Sosis yapmanın en hızlı yolu değil tabii. Bezelyelerin yetişmesi 50 günü buluyor ama bitki bazlı gıda üretimini daha iyi anlayabilir ve saygı duyabilirsiniz” sözleriyle değerlendiriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Peas of Heaven
  • Reklam Ajansı: Forsman & Bodenfors
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.