TNS ve Research International güçlerini birleştirdi

Ekim 2008 itibari ile, TNS'nin WPP altında yer alan Kantar Grubu'nun bir parçası olmasının ardından, Kantar Grubu stratejik bir yapılanma sürecini başlattı...

27.02.2009 - 11:58 | MediaCat

Ekim 2008 itibari ile, TNS’nin WPP altında yer alan Kantar Grubu’nun bir parçası olmasının ardından, Kantar Grubu stratejik bir yapılanma sürecini başlattı.

Şirketten gönderilen açıklama şu şekilde:

Hatırlayacağınız gibi Ekim 2008 itibarı ile TNS, WPP’nin bilgi, içgörü ve danışmanlık bölümü olan Kantar Grubun bir parçası olmuştur. Bu hafta başında ise, Kantar Grubu, şirketlerini ve bu şirketlerin sunduğu hizmetleri güçlendirmek amacıyla stratejik bir yapılanma sürecini başlatmış ve büyük bir adım daha atmıştır:

Bu stratejik adımın sonucu olarak, tüm dünyada TNS Özel Araştırmalar (Custom Research) ve Research International’ın (RI), güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük Özel Araştırmalar (Custom Research) şirketini oluşturmak üzere birleşme (merger) kararı almıştır.
Birleşme sonrası oluşacak olan yeni şirket genel olarak dünyada TNS markası altında faaliyet gösterecek, ancak birkaç ülkede TNS Research International olarak adlandırılacaktır.

1994 yılından bu yana, Türkiye’de Research International ürün ve hizmetleri, lisans anlaşması çerçevesinde Barem RI tarafından hizmete sunulmaktadır. Bu özel ürün ve hizmetlerin Türkiye’de hizmete sunumu lisans anlaşması gereği bundan sonra da altı ay süreyle yalnızca Barem RI uhdesinde kalacak, bu tarihten sonra ise bu ürünlerin/hizmetlerin kullanımı TNS Piar firması tarafından sürdürülecektir.

Yeni şirketin yöneticileri Research International tarafından Bob Meyers (Yönetim Kurulu Başkanı) ve TNS tarafından Pedro Ros (İcra Kurulu Başkanı) olarak belirlenmiştir.

Bu birleşme sonucunda,

Her Bölgede Yerel Lider:

Oluşacak sinerji ile her ülkede en büyük birinci veya ikinci pazarlama araştırması şirketi konumunda olacağız ve bu güçle müşterilerimize, tüm lokal pazarlarda en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Uzmanlık Alanındaki Konularda En İyi Hizmeti:

Yeni oluşumumuz, sektörel tecrübelerinden gelen derin bilgi birikimini, markalı araştırma çözümlerindeki gücü ve kalitatif araştırmalardaki global liderliği ile destekleyecektir. Tüm bunları, dünyanın en güçlü araştırma ekibi ile sunacaktır.

Müşterilerimiz İçin Önem Taşıyan Konulara Daha Yoğun Odaklanma:

Dijital çağa paralel çözümler üretmek, sektörlere daha yoğun odaklanarak bilgi toplamak ve yeni oluşan piyasaları yakından takip ederek öncü yatırımlar yapmak ana hedefimiz olacaktır.

TNS Piar bu gelişme sonunda birleşen gücü ve kaynakları ile Türkiye’deki müşterilerine katma değeri daha yüksek hizmet sunmaya devam edecektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.