MediaCat

TMO Genel Müdürü: Fındık satışları arttı

Fındık satışları, son dönemde yüzde 30 oranında artış gösterdi. Fındık satışlarını artırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Toprak Mahsulleri

TMO Genel Müdürü: Fındık satışları arttı

Fındık satışları, son dönemde yüzde 30 oranında artış gösterdi. Fındık satışlarını artırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaoğlu, başlatılan ‘Aganigi’ reklamları sayesinde fındık satışlarının yüzde 30 arttığını belirtti.

Fındık Tanıtım Grubu tarafından yayınlanan fındık reklamları, ‘Aganigi-naganigi, fındık, tansiyona, kolestrole, kansızlığa, uykusuzluğa, sinir bozukluğuna iyi gelir, enerji verir, cildi gençleştirir, kemikleri güçlendirir, dişleri kuvvetlendirir demektir’ metniyle hem yazılı hem de görsel basında geniş olarak yer aldı.

İsmail Kemaoğlu, tanıtım için THY ile yurt içi ve yurt dışı bütün uçuşlarda fındık dağıtılması yönünde anlaşmaya vardıklarını ifade etti. TMO olarak piyasadan 161 bin ton civarında fındık çektiklerini söyleyen Kemaloğlu, iki yıllığına borçlanarak depo tuttuklarını ve stoklarının hazır olduğunu belirtti. Fındığın iç piyasasındaki tüketimi az olduğunu dile getiren Kemaloğlu, 600 bin ton kabuklu fındık tüketiminin 500 bin tonu ihraç edildiğini söyledi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.