Times’ın web sitesi hazirandan itibaren paralı

Gazetelerin sahibi olan News International (NI) tarafından yapılan açıklamada sitelere girmek isteyenlerin bir gün için...

26.03.2010 - 00:00 | MediaCat

The Times ve Sunday Times gazeteleri önümüzdeki haziran ayından itibaren web sitelerine girişi paralı hale getiriyor. Gazetelerin sahibi olan News International (NI) tarafından yapılan açıklamada sitelere girmek isteyenlerin bir gün için 1 pound (2.28YTL) ödeyecek. Haftalık abonelik ücreti ise 2 pound (5.56 YTL) olacak.

NI grubunun bu uygulaması okur kazanma savaşında yeni bir cephe açacak ve sektör tarafından dikkatle izlenecek.

NI yönetim kurulu başkanı Rebekah Brooks bu uygulamayı "haber işini ekonomik olarak heyecan verici bir iş haline dönüştürmek adına atılan çok önemli bir adım" olarak niteledi.

Her iki gazete de mayıs ayının başlarında yeni internet sitelerini açacak ve şu anda dijital ortamda birlikte olan siteleri birbirinden ayıracak.

İki yeni site de daha önce kayıtlı müşterilere bir süreliğine bedava olacak.

Bir site için ödeme yapan müşteriler her iki gazetenin sitesine de girebilecek.

Brooks bu kararı, "Bu gazetecilik adına bir dönüm noktası… Biz gazeteciliğimiz ile gurur duyuyoruz ve bunun bir değeri olduğunu söylemekten de utanmıyoruz" sözleriyle destekledi.

Kaynak: cnnturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.