MediaCat

Time Warner 85 milyar dolara satıldı

AT&T’ye satışı netleşen Time Warner’ın CEO’su Jeff Bewkes: “Birleşmedeki itici unsur büyüme fırsatı.”

Time Warner 85 milyar dolara satıldı

Dallas menşeli telekomünikasyon şirketi AT&T ile New York menşeli medya şirketi Time Warner arasında gerçekleşeceği konuşulan birleşme nihayete erdi. Anlaşmaya göre AT&T, 85 milyar dolara Time Warner’ı satın alarak, 2013 yılında Comcast’in NBCUniversal’ı satın almasından bu yana gerçekleşen en büyük medya birleşmesine imza attı.

Anlaşma hakkında konuşan Time Warner CEO’su Jeff Bewkes AT&T ile birleşmelerindeki itici unsurun “maliyet tasarrufu değil büyüme fırsatı” olduğunu söyledi: “Bu birleşme bizi hedef kitlemizin gittiği yolda ilerlerken çok daha güçlü bir konuma getirecek. AT&T ile güçlerimizi birleştirmek bizi ve onları tek başımıza olduğumuzdan daha hızlı ve daha iyi kılacak.”

AT&T’nin yaklaşık 230 milyar dolar tutarında bir piyasa değeri bulunuyor. CNN, HBO, Waterner Bros, DC Comics ve Hulu (yüzde 10 hissesi) gibi markaları bünyesinde barındıran Time Warner’ın piyasa değeriyse 70 milyar dolar.

Kaynak: Adweek, Fotoğraf (giriş ve sosyal medya): Reuters

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.