TikTok’tan kullanıcılarına sevgi dolu bir mesaj

Donald Trump'ın açıklamaları nedeniyle ABD pazarında çalkantılı günler geçiren uygulamanın ibresi her şeye rağmen sevgiyi gösteriyor.

21.08.2020 - 10:54 | Arzu Nilay Kocasu

Son dönemin en popüler uygulamalarından TikTok dünya genelinde hayli rağbet görse de herkes tarafından sevilmiyor. En azından, uygulamanın ABD Başkanı Donald Trump’ın sevgisini kazanmayı başaramadığından eminiz.

Öte yandan TikTok, kendisini sevenleri her kim olursa olsun sevmeye hazır. Markanın en geniş kapsamlı iletişim kampanyası olma ayrıcalığı taşıyan Celebrating You, Walter Martin ve Karen O’nun Sing to Me adlı şarkısı aracılığıyla tüm TikTok kullanıcılarına sevgi dolu bir mesaj niteliği taşıyor.

TikTok Küresel Pazarlama Lideri Nick Tran’in bir “marka marşı” olduğunu söylediği yeni kampanya, geçtiğimiz haftalarda Çinli bir firmanın ABD’lilerin dijital yaşamları üzerinde haddinden fazla etkisi olması nedeniyle TikTok’un ABD’li bir firmaya satılması gerektiğini, aksi takdirde uygulamayı ABD’de yasaklayacaklarını söyleyen Donald Trump’ın açıklamalarının yarattığı fırtınayı tersine çevirmek için atılmış bir adım olarak görülüyor.

Reklam ajansı Known imzası taşıyan kampanya, televizyonun yanı sıra Twitter ve Instagram gibi TikTok’a rakip sosyal medya mecralarından da hedef kitlesiyle buluşarak mesajını iletmeyi sürdürecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: TikTok
  • Reklam Ajansı: Known
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.