MediaCat

TikTok e-ticaret sitelerine giden bağlantıları yasaklayabilir

TikTok Shop’u büyütme niyetindeki platform, e-ticaret sitelerine bağlantıları engelleme niyetinde.

TikTok e-ticaret sitelerine giden bağlantıları yasaklayabilir

The Information’ın yeni bir raporuna göre TikTok, Amazon gibi dış kaynaklı e-ticaret sitelerine giden bağlantıları yasaklamayı planlıyor. Çin menşeli sosyal medya uygulaması, bu hamlesiyle şu anda fazla ilgi görmeyen TikTok Shop modülündeki satışları artırmayı amaçlıyor.

Kullanıcılara akışlarında görüp beğendikleri ürünleri TikTok Shop’tan satın almak dışında bir opsiyon bırakmayacak olan uygulama, farklı e-ticaret siteleriyle işbirliği içinde çalışan içerik oluşturucuları hayal kırıklığına uğratabilir.

Rapora göre TikTok Shop, bu yıl sonuna dek ABD’de 500 milyon doların üzerinde zarar etme eğiliminde. Tahmin edilen bu zarar miktarı; şirketin istihdam, teslimat ağı ve indirim ya da ücretsiz gönderim sunan tüccarları sübvanse etme konusundaki güçlü yatırımını da yansıtır nitelikte.

TikTok Shop’un ABD’de 3 ila 4 milyon dolar olan günlük işlem hacmini yıl sonuna kadar 10 milyon dolara çıkarmayı hedefleyen TikTok, 2021’den bu yana faaliyet gösterdiği Güneydoğu Asya’daki performansından daha memnun. Yine de bu bölge için de 50 ila 60 milyon dolar olan işlem hacmini 2023 bitmeden 90 milyon dolara ulaştırmayı umuyor.

TikTok, platforma daha çok satıcı çekmek için de çalışmalarını sürdürüyor. Amazon’da en çok satan ürünlerin satıcılarına ulaşan yetkililerin, onları ilk üç ay için sıfır komisyon teklifiyle TikTok Shop’a katılmaya ikna ettiği belirtiliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.