Tiger Woods’un sponsorlukları tehlikede mi?

Medyada fırtına gibi gezinen dedikodular acaba Tiger Woods’un sponsorluk anlaşmalarına zarar verebilir mi?...

01.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Medyada fırtına gibi gezinen dedikodular acaba Tiger Woods’un sponsorluk anlaşmalarına zarar verebilir mi?

Yılda 100 milyon dolar kazanan ve toplam servetinin 1 milyar dolar olduğu bilinen Golf sporunun efsane ismi Tiger Woods’un, birkaç gün önce yaşadığı talihsiz olayların imajını kötü zedelediği konuşuluyor. Yabancı basının oldukça ilgiyle takip ettiği kaza haberi, ‘Karısından mı dayak yedi?’ haberleri ile medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Medyada iyi bir imaja sahip olan ve aralarında Gilette, Nike ve AT&T gibi pek çok markanın reklam yüzü olan Tiger Woods’un,  geçtiğimiz hafta sonu kullandığı 2009 model Cadillac cipiyle Florida’daki lüks evinin hemen yakınındaki yangın musluğuna ve daha sonra komşusuna ait arazideki bir ağaca çarptığı ve o sırada evde olan karısı Elin Nordegren Woods’un gürültüyü duyarak olay yerine geldiği, aracın camını golf sopasıyla kırarak kocasının kurtulmasına yardımcı olduğu kaydedilmişti.

‘AİLE İÇİ ŞİDDETE KILIF OLARAK NİTELENDİ’

ABD basını ise yetkililerin açıklamalarına inanmadı. Magazin basını kaza açıklamalarını aile içi şiddete bir kılıf olarak niteledi. Basına göre, karı koca, Woods’un bir süredir ilişki yaşadığı iddia edilen Rachel Uchitel yüzünden kavgaya başladı. Woods, sabaha karşı saat 2.30 sularında evden ayrılmak istedi. Kendisini arabasına kadar takip eden karısı Elin Nordegren Woods, eline geçirdiği golf sopasıyla kocasının yüzüne vurdu ve arabayı parçaladı.

Öte yandan Premiere Global Sports  Spor ve Eğlence Ürünleri Pazarlama Uzmanı Robert Tuchman, bu tarz bir olayız Tiger Woods’un imajı üzerinde negatif bir etki yaratacağını, bu durumda Woods’un yapabileceği en doğru şeyin tamamen dürüst olması yönünde olduğunu söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.