TİAK’tan sahtekarlık açıklaması

IAA Uluslararası Reklamcılık Derneğine bağlı Televizyon İzleme Araştırma Komitesi - TİAK'ın yaptırdığı denetimler...

15.05.2009 - 17:38 | MediaCat

IAA Uluslararası Reklamcılık Derneğine bağlı Televizyon İzleme Araştırma Komitesi – TİAK’ın yaptırdığı denetimler iki ilde sahtekarlık girişimini ortaya çıkardı.

2 ilde Televizyon İzlenme ölçümü yapılan bazı hanelerin, kimliği belirlenen kişiler tarafından ziyaret dildiği, hane reisine para teklif edilerek belli programların izlenmesinin istendiği tespit edildi. Bu faaliyet ve ziyaret eden kişilerin kimliği, izlenmesi istenen programlar tespit edilir edilmez bu illerde savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Ayrıca TIAK tarafından mevcut güvenlik tedbirlerine ilave olarak aşağıdaki önlemlerin alındığı bildirildi:

•Bu illerde ziyaret edildiği tespit edilen ve böyle bir girişime hedef olduğundan endişe edilen hanelerden toplanan veriler derhal ölçüm dışına çıkarılmıştır.

•Sahtekârlık girişimine konu olan adreslerin tesadüfî seçilmeyip, planlı bir girişim sonucu tespit edilmiş olması kuvvetle muhtemel olduğundan, tüm Türkiye’de aynı dönemde televizyon ölçüm aleti takılmış olan hanelerin değiştirilmesi için girişim başlatılmıştır.

TİAK hakkında;

TİAK TV İzleme Araştırmaları Komitesi, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) şemsiyesi altında 1992 yılında Reklamverenler, Reklamcılar Derneği ve TV yayın kuruluşları temsilcilerinden oluşturulmuş 16 kişilik bir Birleşik Endüstri Komitesidir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.