The New York Times, Japonya’da ilk ofisini açtı

New York Times global büyüme stratejisi kapsamındaki girişimlerine Japonya ile devam ediyor.

07.06.2017 - 13:26 | Sultan Öncü Arslanoğlu

New York Times, Japonya'da ilk ofisini açtı

The New York Times, global büyüme stratejisi kapsamında Asya bölgesinde yayılmaya devam ediyor. Asya Pasifik Bölgesi’ndeki müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına geçtiğimiz günlerde Hong Kong’da T Brand Studio adında bir içerik pazarlama ajansı kuran The New York Times’ın bir sonraki adımı Japonya ofisini açmak oldu.

Gazetenin programatik, etkinlik ve içerik dahil olmak üzere bölgeye tüm reklam hizmetlerini sunabileceği Japonya’daki ilk ofisi hakkında konuşan The New York Times Global Reklam Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Christophe Demarta, bu adımın gazete için büyüme stratejilerinin önemli bir parçası olduğunu belirtiyor:

“Japonya dünyanın en büyük üçüncü reklam pazarı. Hal böyleyken, gazetenin bu adımı şaşırtıcı sayılmaz. The New York Times’da hem gazetecilik hem de reklam alanında önemli bir küresel büyüme girişimi var. Öncesinde Kanada ve Avustralya’daki okurlarımıza yönelik hizmetlerimizi genişletmekle birlikte NYT En Español ile ABD dışındaki büyümemize yönelik bir dizi girişimde bulunmuştuk. Şimdiyse, önemli bir okur kitlesine sahip olduğumuz Japonya gibi bölgelere odaklanıyoruz.”

The New York Times, Japonya ofisiyle bir yandan Asya ve Avrupa’daki fikir liderlerinin yanı sıra ABD’deki okurlara da ulaşmak isteyen Japon reklamcılara ihracat alanı sunmayı hedeflerken, diğer yandan reklamverenlerine doğrudan Japonya’daki okur kitlesine ulaşma imkânı sağlamayı planlıyor. Öncesinde NewBase Japonya’yı yerel temsilci olarak kullanan gazete, Japonya ofisiyle birlikte tüm reklam işlerini kendi bünyesinden yürütecek. Yeni ekibe The New York Times Tokyo’da altı yıldır görev yapan reklam direktörü Shigeo Yushita liderlik edecek. The New York Times’ın Japonya’nın yanı sıra Hong Kong ve Singapur’da da ofisleri bulunuyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.