The Global Awards 2010 finalistleri açıklandı

MediaCat ve Digital Age’in temsilcisi olduğu New York Festivalleri'nin düzenlediği ve dünyanın en iyi...

25.11.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat ve Digital Age’in temsilcisi olduğu New York Festivalleri’nin düzenlediği ve dünyanın en iyi sağlık sektörü iletişim çalışmalarının ödüllendirildiği The Global Awards 2010 yarışma finalistleri açıklandı.  2010 Global Awards jürisi GrandJury, 17 ülkeden katılan 148 finalist arasından yapılan elemede “Dünyanın En İyi Sağlık Reklamı”nı seçti. Langland UK 10 finalist aday arasında ilk sırayı aldı.

Elemelerde dikkat çekerek ilk 10’a girmeye hak kazanan diğer uluslararası şirketler ise şöyle:  9 finalistle Avusturalya’dan McCann Healtcare Australia, 8’er finalistle ABD’den DeVito ve Verdi, 5 finalistle İngiltere’den Torre Lazur McCann, 4’er finalistle Sidney’den Saatchi & Saatchi Healtcare Sydney ve ABD’den Ogilvy CommonHealth.

Bu sene The Global Awards, 6 Aralık’ta New York’ta ve 8 Aralık’ta Sidney ‘de olmak üzere dünya çapında 2 ödül törenine ev sahipliği yapacak.

New York’ta  düzenlenecek bir kokteyl partisiyle bu senenin kazananları için bir kutlama yapılacak. Kazanan çalışmalar The Global Awards Yönetim Kurulu Üyesi Michael Demetriades ve The Global Awards Kurul Danışmanı & Araştırma Jürisi Başkanı ve DraftFCB Sağlık Hizmetleri Şirketi Başkanı & Sanat Yönetmeni Tom Domanico’nun da katılımıyla galeride sergilenirken ödüller de sahiplerini bulacak.

Sidney’deki kokteyl partisinde ise kazanan çalışmaların gösterimi yapılacak ve ardından da ödül töreniyle devam edilecek. Kazananlara ödüllerin verileceği törene Uluslararası Awards Group Başkanı Michael O’Rourke da katılacak