TGC ve TÜHİD Deklarasyonu imzaladı

TGC ve TÜHİD’in halkla ilişkiler ve medya sektörünün ortak iş süreçlerinin iyileştirmesine yönelik hazırladıkları Deklarasyon...

27.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD)’in halkla ilişkiler ve medya sektörünün ortak iş süreçlerinin iyileştirmesine yönelik hazırladıkları Deklarasyon, bugün TOBB Plaza’da törenle imzalandı.

Halkla ilişkiler profesyonelleri ve gazeteciler arasında haber oluşum sürecinde karşılaşılması muhtemel zorlukların engellenmesi ve karşılıklı ilişki süreçlerinin iyileştirilmesi amacı taşıyan Deklarasyonu, TGC Başkanı Orhan Erinç ve TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, medya ve iletişim sektörü temsilcileri huzurunda imzaladılar.

Deklarasyon toplantısına katılan, Medya ve İletişim yan örgütleri Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD),  İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), İnternet Medyası Derneği (İMD),  Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD), Magazin Gazetecileri Derneği (MGD), Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği  (RTGD), Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği (ESAM), Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği (TSYD) Başkanları, Deklarasyonu kendi örgütlerinin de kabul ettiğini ve desteklediklerini belirterek altına imza koydular.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç imza sonrasında yaptığı açıklamada, gazetecilerin haberin peşinde zamana karşı yarıştıklarını belirterek, haberin oluşum sürecinde tarafların bu bilinç içinde karşılıklı işbirliğini ve iyi niyeti önemsemeleri gerektiğini vurguladı.
TÜHİD Başkanı Fügen Toksü ise imzalanan Deklarasyonun, medya ve iletişim sektöründe uzun dönemdir tartışılan sorunlara önemli katkıda bulunacağını ve bu işbirliği nedeniyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür ettiklerini bildirdi. Toksü, diğer medya ve iletişim örgütlerinin de katılımıyla Deklarasyonun uzmanlıklar nezdinde de ayrıca yaygınlaşacağını söyledi ve tarafların Deklarasyon içeriğine iyi niyet ve hoşgörü unsurlarını da eklediklerinde artık sorun yaşanmaması gerektiği inancını taşıdıklarını vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.