MediaCat

Televizyon kanallarının yaz menüsü

MediaCat, Temmuz sayısında kanalların yaz menüsünü inceledi.

Televizyon kanallarının yaz menüsü

Tatil sezonunun gelmesiyle birlikte, Haziran ayından itibaren televizyon kanallarında karşılaşmaya alışık olduğumuz diziler, yarışmalar ve eğlence programları yerlerini birer birer devretmeye başladı. MediaCat, Temmuz sayısında kanalların yaz menüsünü inceledi. İşte bu yaz ekranları süsleyecek yapımlar.

Televizyon uzun zamandır hayatımızın vazgeçilmezleri listesinde üst sıralarda yer alıyor. En sevdiğimiz yapımlar kimi zaman reyting savaşına kurban gitse de yerlerini hemen yenileri dolduruyor. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte çok sevilen yapımların kimi final yapar kimi de tatile girerken, kanallar da yaz ekranında yer verecekleri yapımları çoktan belirlediler. Yaz ekranı, kimi programlar için aynı zamanda fırsat anlamına geliyor. İzleyicinin yaz mevsiminde izlemeye başlayıp sevdiği, bağ kurduğu programlar kış sezonunda da devam etme şansına sahip oluyor.

MediaCat, kanalların yaz boyu yer verecekleri yapımların bir listesini derledi.

DIGITURK
Digiturk bu yazı dört dizi ve bir yarışma programı ile karşıladı. ABD’de yayınlandığı günden bu yana çok ses getiren ve Altın Küre Ödülleri’ne aday olan Orange Is The New Black ikinci sezonu ile 2 Temmuz’dan itibaren hafta içi her gün 22.00’de Dizimax Drama HD’de ekrana gelmeye başladı. Weeds’in yaratıcısı Jenji Kohan’ın son çalışması olan Orange Is The New Black Amerika’da yayınlandığı günden bu yana hem bir hayli ses getirdi. Kanalın bir diğer dizisi ise kalabalık ailelerin hareketli yaşantılarını anlatan dizileri sevenlerin ilgisini çekecek Parenthood. Başrollerde Six Feet Under dizisiyle ünlenen Peter Krause ve Gilmore Girls dizisinin havalı ve güzel annesi olarak tanınan Lauren Graham gibi isimlerin yer aldığı dizi, 1989 yılında yayınlanan aynı adlı filmden ilham alınarak yaratıldı. Oscar ödüllü yönetmen ve yapımcı Ron Howard ve Emmy ödüllü yaratıcı Jason Katims tarafından hayata geçirilen dizi, üç nesle yayılmış olan Braverman ailesinin hayatını merkezine alıyor. Parenthood, Dizimax Drama HD’de hafta için her gün 20.00’de ekrana geliyor.

Bilimkurgu ve aksiyon dolu bir yaz

Kass Morgan’ın aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması The 100 Temmuz’da Dizimax Sci-Fi HD ekranlarında izleyici ile buluşacak. Dizinin konusu ise şöyle: 97 yıl önce nükleer kıyamet Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde üç nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4 bine ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler.

Digiturk’te aksiyon dizisi sevenler için de seçenekler var. Belanın kol gezdiği tekinsiz kasaba Banshee’deki ölümcül takip ikinci sezonuyla her Perşembe 22.00’de Dizimax Vice HD’de devam ediyor. Oscar ödüllü senarist Alan Ball’un yapımcılığını üstlendiği dizi nefes kesen dövüş ve takip sahneleriyle aksiyon severleri ekrana bağlıyor.

Dünyanın en popüler yetenek yarışmalarından biri olan Emmy ödüllü American Idol’ın 13. sezonu hafta içi her gün saat 22.00’de Dizimax Entertainment HD’de ekrana geliyor. Ryan Seacrest tarafından sunulan yarışmada Keith Urban ve Jennifer Lopez jüri koltuğuna geri dönerken Harry Connick, Jr. da onlara eşlik ediyor.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.