Teknolojide dev anlaşma

Samsung ve Seagate 1,375 milyar doların altına imza attı.

03.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Samsung ve Seagate 1,375 milyar doların altına imza attı.

Teknolojinin iki dev ismi Seagate ve Samsung 1,375 milyar doların altına imza atarak özel bir birleşme sağladı. Bu anlaşmaların ve ortak faaliyetlerin değeri yaklaşık 1.375 milyar Amerikan Doları olarak belirlendi. Seagate bu bedelin, %50’sini hisse senedi ve yüzde 50’sini de nakit olarak Samsung’a ödeyecek.

Seagate ve Samsung, veri depolamada dünyanın en büyük ortaklığını gerçekleştirdi. Sahip oldukları yatırım ve kilit teknolojileri bir araya getirerek stratejik ilişkilerinin düzeyini güçlendirecek anlaşma ile Samsung, sabit disk faaliyetlerini Seagate bünyesinde topluyor.

Bu anlaşma kapsamında Seagate, Samsung PC’leri, dizüstü bilgisayarları ve tüketici elektronikleri için sabit disk tedarik edecek, bir Samsung üst düzey yöneticisi Seagate’in Yönetim Kurulu üyesi olarak yer alacak.

Seagate, Samsung ile yaptığı stratejik ortaklığa paralel olarak, TDK Corporation/SAE Magnetics (H.K.) Ltd. ile olan ilişkilerini de güçlendirmeyi bekliyor. Bu işlem ve anlaşmalar birlikte Seagate ile Samsung arasında, Ağustos 2010’da duyurulan ortak geliştirme anlaşmasıyla başlayan stratejik ilişkiyi genişletmiş oluyor.

Seagate Başkanı: Daha da Güçlendik

Seagate Başkanı, CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Steve Luczo işbirliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Samsung’la stratejik ilişkimizi, her iki şirketi de teknolojileri ve ürünleri çerçevesinde daha etkin biçimde uyumlu hale getirecek şekilde güçlendirmekten dolayı memnunuz. Samsung’la uzun vadeli ilişkimizi desteklemeye yönelik olarak çok daha büyük ölçekte işlere imza atmayı ve müşterilerimize daha geniş kapsamlı yenilikçi depolama ürün ve çözümleri sunmayı umuyoruz.” dedi.

Samsung: Büyük Birleşmeden Dolayı Heyecanlıyız

Anlaşmanın birinci hedefinin pazara ve tüketicilere değer katmak olduğunu belirten Samsung İş Birimi Başkanı Oh-hyun Kwon da “Samsung olarak farklı ve kapsamlı tüketici ve kurumlara yönelik olarak yaratıcı teknoloji çözümleri sunmak için Seagate ile mevcut olan stratejik ilişkisinin kapsamını genişlettiği için büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Haberturk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.