TAZI.AI 4,6 milyon dolar tohum yatırım aldı

Yerli girişim TAZI.AI, Illuminate Ventures'ın yönettiği yatırım turunda 4,6 milyon dolar tohum yatırım aldı.

19.08.2022 - 17:20 | Gönül Hadımlı

TAZI.AI 4,6 milyon dolar tohum yatırım aldı

Makine öğrenimini demokratikleştirmeyi amaçlayan ve herkesin daha iyi seçimler yapabilmesi için makine öğrenimi kullanımını teşvik eden TAZI.AI, B2B yazılım alanına odaklanan Illuminate Ventures tarafından yönetilen finansman turunda 4,6 milyon dolarlık tohum yatırım aldı. Tura katılanlar arasında Diffusion Capital Partners, Foothill Ventures ve Handshake Ventures ile birlikte melek yatırımcılar da vardı.

Yapay zekânın sadece veri bilimciler değil herkes tarafından kullanılabilir hâle getirilmesi amacıyla kurulan TAZI.AI’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Zehra Çataltepe, “Amacım makine öğrenimini herkes için erişilebilir hâle getirmek, öyle ki annem bile yakında kullanabilmeli” diyor.

Illuminate Ventures Ortağı Jennifer Savage, TAZI.AI’ın yaklaşımını sigorta ve sağlık sektörlerindekiler gibi erken benimseyenlerin ciddi finansal yatırımlara ihtiyaç duymaksızın makine öğrenimini geniş ölçekte kullanabileceklerini belirtirken, Foothill Ventures Yönetici Ortağı Dr. Xuhui Shao, TAZI.AI’ın teknolojisinin ve kullanıcı odaklılığının makine öğrenimi alanında benzersiz olduğunu söyleyerek, şirketin ölçeğini büyütmek adına çok doğru bir zamanda bu deneyimle tanıştıklarını ekledi.

Kaynak: BusinessWire

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.