MediaCat

Tavuksuz KFC lezzeti

KFC, Beyond Meat işbirliğinde geliştirdiği bitki bazlı kızarmış tavukları ABD genelinde piyasaya sürüyor.

Tavuksuz KFC lezzeti

KFC, Beyond Meat işbirliğinde geliştirdiği bitki bazlı kızarmış tavuklarını ABD’nin dört bir yanındaki tüketicileriyle buluşturma hazırlığında. Beyond Fried Chicken olarak adlandırılan ürün, önümüzdeki Pazartesi itibarıyla sınırlı bir süre için ülke çapındaki tüm KFC restoranlarının menülerinde yerini alacak.

KFC ve Beyond Meat, yıllardır tavuk tadını ve dokusunu ikâme edecek daha çevre dostu bir lezzet yaratmak için çalışıyordu. Ürettikleri bitki bazlı tavuğu ilk olarak 2019’un Ağustos ayında Atlanta’daki bir restoranda test etmiş ve sınırlı tedariklerini beş saatten kısa süre içerisinde tüketmeyi başarmışlardı.

Şirketler, lansmanı Omicron varyantının hızla yayıldığı bir döneme denk gelmesine rağmen, ürünün göreceği ilgiye dair iyimser. KFC ABD Başkanı Kevin Hochman, “Müşteriler daha fazla bitki bazlı protein yemek istiyorlar. Ocak ayında olduğumuz için de yeni yıl kararları kapsamında diyetlerine yeni bir rutin eklemek isteyebilirler” açıklamasında bulunuyor.

Beyond Fried Chicken’ın reklam kampanyasında YouTuber Liza Koshy rol alacak. Ürün, KFC’nin geleneksel kızarmış tavuğu ile aynı üretim bandından çıktığı için pazarlama çalışmalarında doğrudan veganları ve vejetaryenleri hedef almayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.