Tarafsız Bölge yaz ekranında ilk beşte

21 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

22.07.2014 - 14:28 | MediaCat

Yayın saati erkene alınan Ulan İstanbul beklediği çıkışı yakalayarak bu yayın gecesini de Sosyal TV’de birinci sırada tamamladı. 9,568 kullanıcıdan toplamda 13,143 Tweet alan dizi yayılımda 13,367,187 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. “#ulanistanbul Seni seviyoruz.” diyen sosyal TV izleyicilerinin bir haftadır heyecanla beklediği Karlos ve Yaren düeti ekranlardaki ve Sosyal TV tarihindeki yerini aldı. İzleyiciler şarkıdan “Sen benim kanayan yaramsın, kabuk bağlamazsın, kanarsın..” ve “Sen bana aklımla başım arasındaki mesafe kadar yakınsın” sözlerini sıklıkla aralarında paylaştı. Gece boyunca şarkı için “İçimdeki arabeskçi dışarı çıktı” ve “On numara oyunculuk! Olmuş!” gibi yorumlar yapılmaya devam etti. Ferdi ve Derya’nın yakınlaşması da Sosyal TV izleyicisinin dikkatinden kaçmazken açtıkları #FerDer etiketi üzerinden dizinin senaristlerine ikiliyi nasıl sahnelerde görmek istediklerini ve ilişkilerinin gidişatı ile ilgili beklentilerini aktardılar. Sosyal TV izleyicileri gece boyunca en çok #karlosveyaren, #ferder,  #dyapim ve #karlosyaren etiketlerini kullandı.

Kaçak Gelinler, iki haftadır Ulan istanbul’a kaptırdığı birinciliğin ardından bu Pazartesiyi de ikinci sırada tamamladı. Sosyal TV izleyicileri Şebnem’in söylediklerine ve yaptıklarına “Laf sokmak istesem #KacakGelinler Şebnem Gürsoy replikleri ile fena yürürüm…” ve “Şebnem Gürsoy karakterine hayranım benim olmak isteyip de yapamadığım hareketler bunlar” yorumları eşliğinde destek verdiler. Dizi toplamda 4,528 izleyiciden 7,029 Tweet aldı ve yayılımda 6,398,730 izleyicinin Twitter akışına düştü. Gece boyunca #kacakgelinlerzamani, #kaçakgelinleresürpriz, #lafsokmakistesem, #kaçakgelinlerdesürpriz, #furkanandiç ve #bugüngünlerdenkaçakgelinler izleyicilerin parmaklarından düşmedi.

Güneşi Beklerken Pazar günkü bölümünün ardından konuşulmaya devam etti. Final bölümünün fragmanının yayınlanması ile klavyelerinin başına geçen Sosyal TV izleyicileri, dizilerinin son bölümü ile ilgili yorumlarını paylaştı. İzleyicilerin bir kısmı “Güzel bir çift nasıl rezil edilir temalı bu yazıya katılmamak elde değil” diyerek dizinin ve Kerem-Zeynep aşkının nasıl güzel başladığını ve senaryonun şu anki halinin nasıl değiştiği ile ilgili yorumlar paylaştı. Kiraz Mevsimi, Pazartesi gecesi tekrar bölümü ile Sosyal TV’de dördüncü sırada yer aldı. Dizinin tekrarı 2,319 kullanıcıdan toplamda 3,218 Tweet aldı.

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de hızıyla, tartışma programları bir kez daha Sosyal TV gündeminde yavaş yavaş yerlerini almaya başlarken Ekmeleddin İhsanoğlu’nu konuk eden Tarafsız Bölge Pazartesi gecesini beşinci sırada kapattı. 1,358 izleyiciden toplam 1,560 Tweet alan program yayılımda 7,958,297 izleyicinin Twitter akışına ulaştı. Sosyal TV izleyicileri İhsanoğlu ile ilgili yorumlarını paylaşırken bir yanda da programın akışı ile ilgili “Akıllı mantıklı, nezaketli ve nükteli iki ‘normal’ insanın TV’de gündem konuşmasını aşırı özlemişim. #tarafsizbolge” şeklinde yorumlar yaptı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 21 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.