Talk Show’lar dizileri solladı

The Netfork, geçen haftanın sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı. Survivor, geçen hafta da sosyal medyadaki liderliğini sürdürürken, üç talk show dizileri geride bırakarak ilk beşe girmeyi başardı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki, ilk beşe giren tek dizi oldu.

21.04.2011 - 00:00 | MediaCat

The Netfork, geçen haftanın sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı. Survivor, geçen hafta da sosyal medyadaki liderliğini sürdürürken, üç talk show dizileri geride bırakarak ilk beşe girmeyi başardı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki, ilk beşe giren tek dizi oldu.

Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı. 11-17 Nisan tarihleri arasında yayınlanan programlarla ilgili sosyal paylaşım sitelerinde toplam 50.020 değinme tespit edilirken, değinme sayısı bir önceki haftaya oranla % 37,6 artış gösterdi. Survivor, üst üste üç haftadır birincilik koltuğunu bırakmazken, sürekli tartışma görüntülerinin ekrana taşınması izleyicileri rahatsız etmeye başladı ve olumsuz yorumlarda artış yaşandı.

The Netfork’un sosyal medya takip aracı Meltwater Buzz’ı kullanarak yaptığı çalışmanın sonuçlarına göre Disko Kralı, Muhabbet Kralı ve Beyaz Show, en çok değinilen programlar listesinde ilk 5’te yer aldı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki, sıralamada ilk 5’e girmeyi başaran tek dizi oldu.

Türkan’ın finali ses getirdi

Perşembe akşamı yayınlanan final bölümüyle ekranlara veda eden Türkan, listenin 10’ncu sırasında yer aldı. Dizinin izleyicileri Türkan’ın yayından kaldırılmasına tepki gösterirken, aynı konu üzerine çekilmesi planlanan film merakla bekleniyor.

Gün birincileri

Sosyal paylaşım sitelerindeki günlük yorumlara bakıldığında pazartesi günü değinmeler Survivor ve Ezel’de yoğunlaşırken, Salı gününün tek hakimi Öyle Bir Geçer Zaman Ki oldu. Geçen hafta Çarşamba günü Muhteşem Yüzyıl, Perşembe Türkan ve Fatmagül’ün Suçu Ne? en çok hakkında konuşulan programlar olurken, Cuma gününün galipleri ise Serdar Ortaç ve Atiye’nin konuk olduğu Beyaz Show ve Adını Feriha Koydum’du. Cumartesi Disko Kralı ve Survivor yorumları toplarken, haftanın son günü Survivor yine bir numaraydı.

Bay J ile 101 sonuncu oldu

Değinme sayısına göre son sırada Bay J ile 101 (%0,01) yer alırken onu, bundan önceki haftaların sonuncusu Dragons’Den Türkiye (% 0,02) izledi. En az değinilenler sıralamasında üçüncü Küçük Hanımefendi (% 0,03), dördüncü Her Şeye Rağmen (% 0,03), beşinci ise Süper Kulüp (%,0,04) oldu.

En çok olumlu yorumlar Behzat Ç. ve Türkan’a geldi

Behzat Ç. bundan önceki haftalarda olduğu gibi geçen hafta da hakkında yapılan değinmelerde en çok olumlu yorumu alan program oldu. % 93 olumlu yoruma sahip olan Behzat Ç. ile aynı oranda pozitif değinme alan Türkan da geçen haftanın olumlular sıralamasının birincisi olmayı başardı.

Show TV liderliği kaptırmıyor

Survivor’ın birinciliği, en çok değinilen programların televizyon kanallarına dağılımında Show TV’yi listenin başında tutmayı sürdürüyor. % 42 değinme oranına sahip olan Show TV’yi sırasıyla Kanal D (% 37,2), Star TV (%9,3), ATV (%7,7) ve TRT (% 1,7) takip ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.