Tadında muhalefet olan bir dondurma

Ben & Jerry’s'den Trump'ın politikalarına karşı dondurmalı bir direniş çağrısı.

31.10.2018 - 14:07 | Sencer Uçar

Tadında muhalefet olan bir dondurma

ABD Başkanı Donald Trump’ın LGBTQ, göçmen ve mülteci hakları,cinsiyet ve ırk eşitliği ve küresel ısınma gibi konularda elde edilen kazanımları hedef alan politikalarından duyduğu rahatsızlığı dillendirme niyetindeki Ben & Jerry’s, daha önceleri New York Super Fudge Chunk olarak bilinen pikan cevizli, bademli ve çikolatalı dondurmasının ismini “Pecan Resist” olarak değiştirdi.

Her ne kadar dört farklı telaffuzu olsa da ülkenin doğusunda pikan cevizinin “we can”e (İngilizce’de: yapabiliriz) yakın şekilde telaffuz edilmesinden yola çıkılarak yapılan isim değişikliğiyle birlikte, dondurma tutkunları Trump’ın söz konusu politikalarına karşı çıkmaya çağrılıyor.

2000 yılında Unilever tarafından satın alınan Ben & Jerry’s, toplumsal adalet için daha önce de benzer kampanyalara imza atmış, örneğin 2009 yılında Vermont’ta eşcinsel evliliğin yasallaşmasını kutlamak adına Chubyy Chubby ürününün ismini Hubby Hubby olarak değiştirmişti.

Kaynak: USA Today, Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.