TAÇ, geleceğin ev tekstili tasarımcılarını seçti

9. TAÇ Bir De Sen Tasarla Yarışması’nın sonuçları ödül töreni ile açıklandı.

16.05.2011 - 00:00 | MediaCat

9. TAÇ Bir De Sen Tasarla Yarışması’nın sonuçları ödül töreni ile açıklandı.

TAÇ’ın bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği “Bir De Sen Tasarla Yarışması”nın sonuçları, 10 Mayıs Salı günü The Seed’te düzenlenen ödül töreni ile açıklandı.

Taç’ın Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) işbirliği ile düzenlediği, Türkiye genelindeki üniversitelerin Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri lisans öğrencilerinin katıldığı “9’uncu Taç Bir De Sen Tasarla” Yarışması”nın sonuçları The Seed’de düzenlenen bir törenle açıklandı.

Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Fatoş Karahansan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ödül törenine, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Zorlu Holding Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Bu yüzyılın anahtar sözcüğü “Tasarım”

Zorlu Holding Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, ev tekstili sektörünün piyasayı şaşırtan, başka bir boyuttan bakabilen ancak aynı zamanda ayağı yere basan tasarımcılara ihtiyacı olduğunu dile getirerek, tasarımcı gençlere öğütler de verdi: “Ev tekstili pazarında yer sahibi olabilmek için ev tekstili pazarını iyi bilmek, dünya trendlerini takip etmek, tasarımların üretilebilir olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmak ve tüketicinin nabzını tutarak ne istediklerini bilmek gerekir.”

Birinciler Ödüllerini Ahmet Zorlu’nun elinden aldı

9’uncu Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması’nda "nevresim desen tasarımı” kategorisi birincisi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Büşra Dilara Beşe ödülünü Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu’nun elinden aldı.

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Sanem Ergenekon’un ikinci olduğu yarışmada, üçüncülük ödülünü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Serdar Soyal aldı.

Yarışmanın “yatak tekstili tasarımı” kategorisinde ise, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Cem Mehmethanoğlu, birinciliği elde etti. İkincilik ödülünü Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Melike Şerbet kazanırken, üçüncülük ödülünü ise Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu öğrencileri Özlem Gürsoy ve Aysun Kılınç aldı.

Törende, TETSİAD Özel Ödülü de sahibini buldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Ahmet Ağlamaz, 2000 TL değerindeki ödülün sahibi olurken; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Aybüke Pak, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Duygu Eda Semercioğlu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Batuhan Güven ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Aliye Acar ise Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu ile ödüllendirildi.

Nevresim desen tasarımı kategorisinin finalistleri Facebook’ta da yarışacak

Yarışma finalinin ardından ödül kazanan tasarımcılar, Facebook’ta özel olarak hazırlanan “Bir De Sen Tasarla” sayfası üzerinden bir kez daha kendi aralarında yarışacak. Yarışmacılar, tasarımlarına ait görselleri ve isterlerse tasarımlarını anlatacakları videolarını “Facebook Bir De Sen Tasarla Sayfası”na yükleyerek 15 gün boyunca Facebook kullanıcıları tarafından oylanacaklar. Halk oylaması niteliği taşıyan Facebook oylamasını kazanan tasarımcı 2000 TL değerindeki para ödülünün sahibi olacak.

TAÇ, ayrıca dereceye giren eserleri üreterek, adresinde online satışa sunacak ve tasarımlara tüketici katalogunda da yer verecek. Kazananlar isterlerse, Zorlu Tekstil Grubu’nda iş veya staj imkanı da elde edebilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.