Tablet bilgisayarlara ilgi artıyor

Karşılaştırmalı Alışveriş Platformu akakce.com verilerine göre, son bir ay içerisinde 100 bine yakın kişi tablet bilgisayar fiyatlarını araştırdı.

09.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Karşılaştırmalı Alışveriş Platformu akakce.com verilerine göre, son bir ay içerisinde 100 bine yakın kişi tablet bilgisayar fiyatlarını araştırdı.

2009 yılında Apple tarafından ilk iPad’in satışa sunulmasından bu yana hızla gelişen tablet bilgisayar pazarına her gün yeni bir marka giriş yapıyor. 2010 yılında sadece iPad’in yer aldığı pazarda, tüketicilerden gelen yoğun talep üzerine, 2011 yılında pek çok yerli ve yabancı marka da ürünlerini satışa sunuyor.

Her ay yaklaşık 2 milyon kişi tarafından alışveriş öncesi fiyat karşılaştırması yapmak için kullanılan www.akakce.com karşılaştırmalı alışveriş platformu verilerine göre, tablet bilgisayarlara olan ilgi son bir ayda yüzde 47 oranında artış gösterdi ve 100 bine yakın kişi akakce.com’da tablet bilgisayar aradı. Son bir ayın en çok aranan tablet bilgisayar modeli ise Exper’in EasyPad P10A modeli oldu.

akakce.com kullanıcı verilerinden oluşan tablet bilgisayar marka tercihlerinde ise, pazarda güçlü bir yere ve ürün çeşitliliğine sahip olan iPad, yüzde 42 lik bir oran ile ilk sırada yer alıyor. iPad’in satışta bunan 12 farklı modeli arasında, Apple iPad 16GB Wi-Fi en çok tercih edilen modeli oldu. İlk yerli tablet bilgisayar üreticisi Exper yüzde 26 ile ikinci sırada, ekonomik ürünleri ile ön planda bulunan Mobee ise %9 ile üçüncü sırada bulunuyor.

Yerli ve yabancı 10 markanın, 38 modeli ile yer aldığı akakce.com tablet bilgisayar kategorisinde, fiyat aralıkları da ürün özelliklerine göre 224 TL’den başlayarak, 2.772 TL’ye kadar çıkıyor. Tüketicilerin %43’ü, 200 TL-600 TL fiyat aralığındaki ürünleri tercih ediyor.

2011’in ikinci yarısında pek çok markanın yeni ürünlerinin de satışa çıkacağı tablet bilgisayar kategorisi, taşınabilir bilgisayarlar kategorisi içersindeki yerini de güçlendiriyor. 2010 yılında, taşınabilir bilgisayar kategori içerisinde %3.5 lik bir paya sahip olan tablet bilgisayarlar, 2011 yılında %19’a kadar yükseliş gösterdi ve önümüzdeki dönemde de bu yükselişin devam edeceği öngörülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.