SUTEKS’ten UN Global Compact girişimi

SUTEKS Grubu ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri Girişimi, UN Global Compact ile ortaklığa imza attı.

10.07.2015 - 17:28 | MediaCat

Birleşmiş Milletler, United Nations, UN, BM

SUTEKS ve dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik girişimi Birleşmiş Milliyetler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact), toplumsal cinsiyet eşitliğinin daha ileri bir noktaya taşınması ve kadınların iş yerlerinde, piyasalarda ve toplum genelinde güçlenmesi için imzaladıkları ortaklık anlaşmasıyla güçlerini birleştirdi. Bu ortaklık sayesinde SUTEKS, UN Global Compact ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi’nin (UN Women) ortak girişimi olan, Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) özel sektörden daha çok şirketin imzalamasını ve uygulamasını teşvik etmeye yardımcı olacak.

İmza törenine UN Global Compact Sosyal Sürdürülebilirlik Birimi Baş Danışmanı Ursula Wynhoven, UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Ingibjörg Gísladóttir ve SUTEKS Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger katıldı. Nur Ger, bu ortaklık ile bir yandan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin uygulanmasına bağlılığının altını bir kez daha çizerken, diğer yandan WEPs girişimine üç yıl boyunca küresel ölçekte mali destek sağlama taahhüdünde bulundu.

SUTEKS'ten UN Global Compact girişimi

SUTEKS Grubu Başkanı Nur Ger, “Son 20 yıldır toplumsal cinsiyet eşitliğini temel alan özel yönetişim anlayışımızla Türkiye’de ve dünyada fark yarattık. 2011 yılında WEPs imzacısı ilk Türk KOBİ’si olmamız, 2013’te ise WEPs Liderlik Grubu’ndan Onur Ödülü almamız bu çabaların sonucuydu. Bu mutabakat, WEPs prensiplerine yönelik taahhütlerimizi bir adım daha öteye taşıma arzumuzun bir göstergesidir,” açıklamasında bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.