MediaCat

Sütaş’tan Makedonya’ya yatırım

Sütaş; ilk yurtdışı yatırımını Makedonya’da yaptı

Sütaş’tan Makedonya’ya yatırım

Sütaş, yurtdışındaki ilk yatırımını gerçekleştirdi. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Swedmilk tarafından kurulmuş olan süt ürünleri tesisinin devir alma işlemlerinin tamamlanması üzerine bir açıklama yapan Sütaş Grubu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Doğal lezzet, sınırlarımızı aşıyor. Üsküp’teki tesislerimizden başta Makedonya, Arnavutluk, Kosova olmak üzere Balkan ülkelerine ve Avrupa pazarlarına markamızı ve ürünlerimizi ulaştırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Yılmaz, yılda 70 milyon litre süt işleme kapasitesine sahip olan tesislerde ilk olarak yoğurt, ayran ve peynir çeşitlerini üretmeyi planladıklarını belirtti. Sütaş Grubu Başkanı Muharrem Yılmaz, Babymix, Yovita, Büyümix ve Hüptrik gibi markaların da pazara sunulması ile bu kapasitenin yılda 175 milyon litreye ulaşacağını söyledi.

Sütaş Üsküp Süt Ürünleri Fabrikası’nda, gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra, bu yıl sonbahar aylarında üretime başlanacak.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.