Survivor, dizilerle yarışıyor

18 Mart'ta Twitter'da en çok konuşulan programlar.

19.03.2014 - 14:17 | MediaCat

Chelsea – Galatasaray karşılaşmasından nasibini alan sosyal TV, nispeten sakin bir gün geçirdi. Salı günü de Survivor rüzgarları ile başladı ve yarışmayı birinciliğe taşıdı. İkinci sırada, bu hafta yayınlanmadığı için Sosyal TV izleyicilerinin sesini daha da yükselttiği Çalıkuşu vardı. Yeni fragman heyecanına kapılan Medcezir hayranları ise dizilerini üçüncü sıraya yükseltti.

Pazartesi zorlu geçen bir Ada Konseyinden sonra Sosyal TV izleyicisinin Survivor heyecanı dinmedi.

Tayfun Atay’ın Radikal’de yazdığı “Survivor’da Kadın, Erkek ve İktidar Oyunları” konulu yazı kullanıcılar arasında fırtına gibi paylaşılırken, Rexona’nın Survivor 2013 yarışmacılarında Fatmagül ve Hilmicem’li reklamı hızla yayıldı. Ayrıca kullanıcıların gündeminde Pazartesi akşamı ünlüler kampından elenen Eda vardı. Star TV’nin yayınladığı fotoğraflar ve Eda’nın elenmesi ile ilgili ilk açıklamaları kullanıcılar arasında paylaşıldı.“Survivor’a neden bir kaşık suda boğacamız tipleri çıkarıyorlar?” diyen kullanıcılar, yarışmacılar ve tabi ki Turabi ile ilgili eleştirilerini paylaştı. Ünlüler Adasında artan gerginlik ve Tolga Karel’in adayı terkettiği ile ilgili haber sosyal tv izleyicisini bir süre daha meşgul etti. Yarışma, içerik olarak yoğun bu Salı gününde 3,208 kişiden toplam 3,812 tweet aldı ve yayılımda 7,920,220 kullanıcının Twitter akışına ulaştı.

Bu hafta yayınlanmayacağı duyurulan Çalıkuşu,yine hayranlarının yardımıyla listemizde ikinciliği garantiledi. Kendisine Salıkuşu diye hitap eden Çalıkuşu hayranları “Çalıkuşu yayınlanmıyor diye biz salıkuşları sessiz kalacağız anlamına gelmez!” diyerek klavyelerinin başına oturdu. Dizilerinin akıbeti ile ilgili ateşli paylaşımların yapıldığı gecede izleyiciler “Hep söylüyoruz böyle aralar verilmesi diziler için çok büyük dezavantaj! Ama kime söylüyoruz!” diyerek Kanal D’ ye ve prodüksiyon şirketine çıkıştı. Gece boyunca en çok kullanılan etiket #calikusubitmiyoryalanhaber olurken kullanıcılar #fahriyeevcen, #calikusunu, #feridekamranaski,  ve #burakozcivit etiketlerini de parmaklarından düşürmedi.

Medcezir severler bu Salı da Twitter başındaydı ve yeni fragmanı heyecanı ile dizilerini üçüncü sıraya taşıdılar. Kenan’ın gelişinin Yaman’ı nasıl etkileyeceği merak konusu olurken “Bir elin kapıda olmasın artık” alıntısı diziden sahneler ile paylaşıldı. İzleyiciler Kenan rolünü oynayan Ali Aksöz’e “İnşallah uzun süre dizide kalırsınız” dileklerini iletti. Bir ara Medcezir setinin o anki yerini paylaşan hayranlar, “Son 2 haftadaki bölümleri çok heyecanlı olacak, izlemeyen ayıp eder reytingler bizim!” diyerek şimdiden sözleşti.

Ali İsmail Korkmaz’ın abisi Gürkan Korkmaz’ın konuk olduğu Aykırı Sorular Salı gününü dördüncülük ile kapattı. Enver Aysever ile Gürkan Kormaz programda Ali İsmal’i konuşup doğum gününü kutladı. Program boyunca en çok kullanılan etiketler #aliismailkorkmaz20yasinda, #iyikidogdunaliismailkorkmaz  ve #aliismailindogumgunu oldu. Aykırı Sorular 1,915 kullanıcıdan toplamda 2,128 Tweet aldı ve yayılımda 2,110,561 kullanıcının Twitter akışına uşaltı. Salı akşamı Aykırı Sorulara içerik üretenlerin yüzde 20’si 5N1K’ya, yüzde 14’ü de Dört Bir Taraf’a içerik üretti.

Küçük Ağa, Mehmetcan’ın bitmeyen yaramazlıkları ile sosyal TV izleyicisini ekranlarının ve klavyelerinin başına kilitleyerek yayın gününü beşinci sırada kapattı. Çalıkuşu izleyicilerinin de tepkisini üzerine çeken dizi “Neden çalıkuşu yok da Küçük Ağa var?” sorularına yol açtı. Küçük Ağa izleyicisi yine yayın boyunca geleneksel reyting değerlerini birbirleri ile paylaştı. Küçük Ağa’nın resmi Twitter hesabından gelen izleyicilere teşekkür tweet’i hızla yayılırken, kullanıcılar tarafından gece boyunca en çok kullanılan etiket #mehmetcanfirarda firarda oldu.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 18 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.