Survivor birinciliği devam ediyor

10 Mart'ta Twitter'da en çok konuşulan programlar listesi

11.03.2014 - 11:53 | MediaCat

Sosyal TV izleyicisinin yeni gözdesi Survivor dün akşamki yayını ile günü birincilikle kapatırken, Karadayı listemizde tekrar yükselip ikinci sıraya yerleşti. Üçüncülük ise bu hafta sonu Sosyal TV izleyicisine merhaba diyen Kim O’nun oldu.

Survivor ikinci haftasına hızlı girdiği gibi Pazartesi yarışından da anlnın akı ile çıktı ve birinciliği kaptı. 20,077 kullanıcıdan toplamda 25,296 Tweet alan yarışma yayılımda 15,789,056 maceraperestin Twitter akışına düştü.

Sosyal TV izleyicisi geçen sezonlara “Nihat Doğan’ın ‘Burası survivor beyler, burda her şey gerçekkk!’ diye bağırmasını özledim. Bu Survivor olmamış.” diyerek atıfta bulunurken, bu sezon yarışmacıları hakkında “Allah kimseyi Survivor’daki Turabi kadar itici yapmasın. Amin.” gibi yorumlar yapmaktan kaçınmadı. Cüneyt Özdemir’in yarışma ile ilgili Tweet’i “Survivor’ı bu yıl izlerken şunu fark ettim; Türklerin birbirlerini yemeleri için Türkiye’de olmalarına gerek yok. Bir arada olmaları yetiyor!”Top Tweet olurken, yarışma boyunca en çok mention alan hesaplar @sabrireyiziniz, @survivorturkiye, @startv, @nedediyseko ve @incicaps oldu. Yarışmaya içerek üretenlerin yüzde 25’i aynı zamanda Karadayı dizisine de içerik üretti ve üretilen içeriğin %32’si yarışma için ilk defa bir şeyler yazan sosyal tv izleyicilerinden geldi.

Karadayı geçen Pazartesiyi üçüncü kapatmış olsa da, hayranlarının desteği ile bu hafta bir sıra yükselerek ikincilik koltuğuna oturdu. 3,151 kişiden toplamda 5,058 tweet alan dizi, Fenerbahçe-Trabzonspor maçına ve Survivor’a rağmen klavyelerinin başındaki izleyicilerle yayınına devam etti. #sirlaringölgesinde, #bergüzarkorel, #sirlariningölgesinde, #sirlargölgesinde ve #kenanimirzalioglu etiketleri dizi boyunca en çok kullanılan etiketler oldu. İzleyiciler aralarında “Doğum bu kadar zor iken,ölüm nasıl bu kadar kolay olabiliyor.” alıntısını sıkça paylaşırken, bazı izleyicilerin dizinin uzatılması uğruna saçmalamaya başladığı yorumları ve dizinin final günü hakkındaki konuşmaları akşama damgasını vurdu.

Star TV’nin yeni kahkaha makinası, BKM Mutfak etkisiyle Sosyal TV izleyicisini gün boyu konuşturmaya devam ederek Pazartesi’nin üçüncüsü yaptı. 2,309 kişiden toplamda 2,369 Tweet alan Sit Com – Talk Show melezi program yayılımda 3,876,428 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı. Elif Oğuz’un aynı gün sabah 10:00’da Melek Baykal’ın Melek adlı programa konuk olması ile Kim O, sosyal TV izleyicilerinin yüzde 17’sini o gün Melek ile paylaştı. Kullanıcılar arasında Elif Oğuz’dan alıntı “Karakterim ve tavrımı birbirine karıştırmayınız. Karakterim kim olduğumla ilgilidir; tavrım ‘sizin’ kim olduğunuzla.”  sıkça paylaşılırken @busrapekin ve @sahinirmak hespaları en çok mention alan hesaplar oldu.

Kanal D’nin her hafta heyecanla beklenen yetenek yarışması X Factor Türkiye Star Işığı bu haftada ilk beşteki yerini bırakmadı ve yayın gününü dördüncü sırada kapattı. Gruplar kategorisinde seçmelerin heyecanı ile klavyesinin ve televizyonunun başına geçen Sosyal TV izleyicisi, X Factor’ın gelecek hafta Jüri Evi yapacağı duyurusu ile şimdiden gelecek hafta için heyecanlanmaya ve paylaşım yapmaya başladı. “Hep iyi olanlar gidiyor” eleştirisini sıkça yazıya döken izleyiciler, Grup Future’ın performansının yayınlanmamasına da tepki gösterdi. Yarışma içerik üreten izleyicilerinin yüzde 35’ini o gece yayında olan Survivor ile paylaştı.

Beyaz TV’nin futbol tartışma programı Derin Futbol  geçen hafta ilk on da bile yer almazken bu Pazartesiyi beşincilikle kapattı. Fenerbahçe –Trabzonspor maçının ardından Derin Futbol’da buluşmak için sözleşen ademoğlu, saat 22:00’de hem klavyelerinin hem de ekranlarının başında yerini aldı. Ahmet Çakar’ın “Türk futbolunda 3 senedir 3 Maymunu oynayan Şansal Büyüka ve ekibidir” sözünü kendi aralarında sıkça paylaşan kullanıcılar program boyunca @beyaztvcomtr, @beyaztvspor, @rasimozan, @panenkaspor, @adamspor, @ahmetcakar1 ve @ertansuzgun hesapları ile etkileşim halindeydi.Derin Futbol’a içerik üretenlerin yüzde 52’si gene Beyaz TV’nin bir başka futbol tartışma programı olan Beyaz Futbol’a da içerik üretti.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 10 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.