Şubat ayında medyada neler oldu

Şubat ayında medyanın gündemini, Mortgage’in yasallaşması, küresel ısınma, Kurtlar Vadisi’nin

14.03.2007 - 15:18 | MediaCat

Şubat ayında medyanın gündemini, Mortgage’in yasallaşması, küresel ısınma, Kurtlar Vadisi’nin yayından kaldırılması, Hrant Dink cinayetinin yankıları, maliyenin Kanaltürk’ü incelemeye alması, İbrahim Tatlıses’in meclise gireceğini açıklaması ve İş Yatırım ile TAV’ın halka arzı konuları oluşturdu.

Medya Takip Merkezi’nin 1600 gazete, dergi, internet haber sitesi ve TV kanalını hazırladığı araştırma sonucu doğrultusunda, Avrupa Birliği geçtiğimiz ay da Türkiye’nin en çok konuşulan konuları arasındaki yerini korudu. 18 bin 622 habere konu olan AB, 77 saate yakın TV ekranlarında yer aldı.

Hrant Dink cinayeti, yazılı, görsel ve elektronik basında toplam 15 bin 298 habere konu oldu ve Hrant Dink haberleri ekranlarda 206 saate yakın yer buldu.

Türk halkının ve medyasının yakın ilgi gösterdiği konulardan biri de küresel ısınma sorunu oldu. Küresel ısınma ile ilgili haberler medyada 4 bin 770 defa yer alırken 67 saate yakın süre ekranlarda kaldı.

Gündemi oluşturan bir diğer konu da daha ilk bölümünde yüksek izlenme oranlarına ulaşan Kurtlar Vadisi Terör dizisi oldu. Dizinin yayından kaldırılmasına karar verilmesi ile haber olan Kurtlar Vadisi Terör, hem halkın hem medyanın gündemine yerleşirken çeşitli protesto ve eylemlere de neden oldu. Şubat ayı içinde 2 bin 930 habere konu olan dizi, 21 saate yakın TV ekranlarında yer buldu.

Geçtiğimiz yıl medya devi Murdoch tarafından satın alınan TGRT, 24 Şubat itibariyle yayınını yeni adı FOX’la sürdürmeye başladı. Tanıtım gecesi ve yeni kanalın duyurusuna yer verdiği programlarla medyanın ilgi odağı olan Fox, yazılı, görsel ve elektronik basında toplam 983 habere konu edildi.

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş, SPK ve İMKB’ye başvurusunu yapması ve TAV Havalimanları’nın halka arza dair duyurusu, medyanın gündemine taşınan ekonomi konuları oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.