Star TV’den Aralık ayında iki iddialı dizi

Star TV, Aralık ayında iki iddialı yapımı daha seyircilerinin beğenisine sunuyor. 1970 yılında çekilen ve aşk filmlerinin en güzeli olarak kabul edilen...

19.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Star TV, Aralık ayında iki iddialı yapımı daha seyircilerinin beğenisine sunuyor. 1970 yılında çekilen ve aşk filmlerinin en güzeli olarak kabul edilen “Love Story”den uyarlanan “Makber” ile izleyicilerini tutkulu bir aşka tanık edecek olan Star TV, “Maskeli Balo”yla da derin devlet – siyaset-dış güçler paradoksunun temiz toplum ilkesiyle verdiği savaşı ekrana taşıyor.

"Makber"in yapımcısı “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinin de yapımcısı olan Pana Film. Yönetmenliğini Kemal Uzun’un yaptığı, senaryosunu ise Şebnem Aksoy ve Ozan Aksungur’un yazdığı dizinin başrollerini Seda Bakan ve Devrim Nas paylaşıyor.

Dizinin öyküsünü, aşkları uğruna önlerine çıkan bütün engelleri aşan Güneş (Seda Bakan) ve Hazar’ın (Devrim Nas) el ele vererek hayata meydan okumaları oluşturuyor.

"Maskeli Balo" dizisinin yapımcılığını ise “Vali” filminden ve “Köprü” dizisinden de tanıdığımız Koliba Film üstleniyor. Başrollerini Aytaç Arman, Burcu Kara ve Burak Hakkı’nın paylaştığı  dizisinde gözler değerleri uğruna dengelere karşı çıkan, bu uğurda babasını bile karşısına alan ve birlikte savaştığı idealist gazeteciyle tutkulu bir aşka yaşayan genç bir kıza çevriliyor.

Yönetmenliğini M. Çağatay Tosun’un yaptığı dizinin senaryosu ise Gamze Özer’e ait.