Spotify ücretsiz sürümünü yeniliyor

Ücretsiz kullanıcılar için yeni özellikler gelecek haftalarda kullanıma sunulacak.

25.04.2018 - 16:43 | Sencer Uçar

Spotify ücretsiz sürümünü yeniliyor

İsveç menşeli müzik servisi Spotify, ücretsiz kullanıcıları için yeni bir versiyon sunuyor.

Dünya genelinde tüm iOS ve Android kullanıcılarına sunulacak olan Spotify’ın ücretsiz versiyonu “Free on Spotify”, kullanıcılar için müzik dinleme deneyimini daha kişisel hale getirecek yeni özellikler vaat ediyor.

Free on Spotify ile birlikte Spotify, tüm kullanıcıların hem yeni sanatçıları keşfetmeleri hem de daha önce beğendikleri şarkılara dönebilmeleri için müzik dinleme deneyimlerinde kullanıcılara daha fazla kontrol fırsatı sunuyor. Kullanıcılar, Spotify’da shuffle’ı beklemeksizin 15 seç-dinle çalma listesi içerisinden herhangi bir şarkıyı seçip dinleyebilecek.

Her kullanıcının kişisel müzik zevkine dayanarak sunulan seç-dinle çalma listeleri kullanıcıların kendisine özel hale gelecek. Söz konusu çalma listeleri Spotify tarafından hazırlananları içerebildiği gibi, kişiselleştirilmiş çalma listelerinden de oluşacak. Spotify’ın ücretsiz versiyonunda, kullanıcıların sevdikleri şarkılara ulaşmaları ve kişiselleştirilmiş yeni müzikler keşfetmeleri kolaylaşacak.

Kullanıcılar, müzik dinlerken hangi şarkı ve sanatçıları sevdiklerini “beğen” ve “gizle” ikonlarıyla belirleyebilecek. Şarkı önerileri, kullanıcılar dinlemeye devam ettikçe ve tercihlerini belirttikçe gelişecek.

Spotify’ın bir diğer yeniliği de mobil veri kullanımının azaltılmasına yönelik. Zira müzik dinlerken daha az mobil veri kullanımı sağlamak amacıyla tasarlanan Data Saver da müzik dinleme deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

Spotify’ın sunacağı yeni ücretsiz deneyime gelecek haftalarda tüm dünyada iOS ve Android üzerinden erişilebilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.