Special K’nın pazar payı ‘diyeti’

500 milyon dolarlık getirisi ile Kellogg’un gözbebeği olan Special K, yepyeni çeşit ve farklı ürünleri ile piyasaya girmeye hazırlanıyor.

08.11.2006 - 00:00 | MediaCat

Special K, 2001 yılında piyasaya sürüldüğünden beri büyük maddi getiri ve başarısı ile Kellogg’un bir numaralı markası olmuştu. Kellogg da bu başarıyı, 2001 yılına damgasını vuran Special K Red Berries gibi çeşitlerle perçinlemişti. Ancak global Pazar başarısı sürekli yükselen Special K, bu yıl bambaşka bir strateji ile ilerlemeyi planlıyor. Dünyayı kasıp kavuran diyet tutkusu sayesinde, önü kesilemez bir sektör haline gelen diyet ürünlerinden payını almaya niyetli olan Kellogg, Special K Chocolatey Delight’ı müşterilerine sunmaya hazırlanıyor. Ancak tek bir yeni çeşit ile yetinmeyen Kellogg, aynı zamanda yine Special K isimli ve diyet yapanlar için üretilmiş proteinli içecek ve gofretleri de piyasaya sürecek. Special K’nın dev bir marka haline getirilmesi projesini başarıya ulaştırmak üzere seçilen ve sağlık pazarlaması üzerine çalışacak isim ise Alan Gravely.
Kaynak: Avertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.