Sosyal TV listesinde dizilerin zaferi

5-7 Eylül tarihleri arasında Twitter’da en çok konuşulan programlar.

08.09.2014 - 17:01 | MediaCat

Sosyal TV’de yaza damgasını vuran Kiraz Mevsimi, izleyicilerin dizi başladığından beri bekledikleri bölümlerden biriyle daha ekranlara geldi ve Sosyal TV’de yayın gününü açık ara farkla birinci sırada tamamladı. İzleyiciler Öykü ve Ayaz arasındaki aşk gibi bir aşka duydukları özlemi dile getirirken bir yandan da ikilinin ilk randevusunu ve  bölümün sonunu tartıştı. Dizi 27,046 izleyiciden 34,417 tweet alarak yayılımda 73,702,593 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Geçen sezon TRT1’in çok ses getiren dizisi Yedi Güzel Adam, Cuma gecesi ikinci sezonunun ilk bölümü ile ekranlara geldi ve Sosyal TV izleyicileri kendilerini klavyelerinin başında buldu. Dizi sezon açılışını Sosyal TV’de ikinci sırada tamamladı. #KudüsAnadır etiketi altında bir araya gelen izleyiciler yeni sezonu kutlarken bir yandan da diziden alıntılar paylaştılar.

Medcezir’in ertelenen sezon açılışı Sosyal TV izleyicileri arasında çok konuşuldu. İzleyicilerin bir kısmı bölümü nasıl beklediklerini ve yayınlanmamasının hayal kırıklığı yarattığını paylaşırken bir kısmı da ödül töreninden, dizilerinin uluslararası başarısı ve Çağatay Ulusoy’un gördüğü ilgiden bahsetmeye devam etti.

Sezonda devam eden yaz dizilerinden bir diğeri olan Diğer Yarım bu Cuma yayınlanan bölümünü ile Sosyal TV’de dördüncü sırada yer aldı. “Bugün günlerden Diğer Yarım” diyerek ekranlarının ve klavyelerinin başına geçen izleyiciler Karadenizli müzik grubu Koliva izleyiciler tarafından da beğenildi. Sosyal TV izleyicileri en çok @digeryarimatv, @ruhisar, @srkandic, @radioalbayrak, @ratinganalizi, @edalizist ve @ipektuzcuoglu hesapları ile etkileşime geçti.

Kaçak Gelinler tekrar bölümü ile Pazartesiye hazırlanan Sosyal TV izleyicilerini ekranlarının başına çekti. Dizi 1,394 izleyiciden toplamda 2,074 aldı ve yayılımda 28,187,200 kere izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Sosyal TV’de Hafta Sonu

Kiraz Mevsimi, Cuma geceleri başladığı birincilik serüvenine bütün hafta sonunu katarak ilerledi. Cumartesi gününü de tekrar bölümünün etkisiyle birinci sırada tamamladı. Sosyal TV izleyicileri bu diziyi izlerken ne kadar mutlu olduklarını dile getirirken bir yandan da “keşke her gün kiraz mevsimi olsa” şeklinde paylaşımlarla dizilerine olan sevgilerini dile getirdi. Yayın günü değişikliği de izleyiciler arasında hızla yayılan bir diğer konu oldu. Dizi 5,558 izleyiciden toplamda 7,603 Tweet aldı.

Yeni sezonda yayın günü değişen Güllerin Savaşı’da ilk Cumartesi performansını Sosyal TV’de ikinci sırada tamamladı. 1,740 izleyiciden toplamda 2,551 Tweet alan dizi yayılımda 4,220,960 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. Mert’in davranışları izleyicilerden tepki alırken, esas “güllerin savaşı”nın şimdi başladığı yorumları yapıldı. İzleyiciler bölümün en heyecanlı yerinde bittiğinden yakınırken @ratinganalizi, @ugurkurul, @tvdunyasii, @srkandic, @tokyophonline, @sercanbadur, @mortisssa ve @editorengin gece boyunca en çok etkileşime geçilen hesaplar oldu.

Pazar Günü Fox TV’nin hâkimiyetinde geçen bir gün oldu. Kiraz Mevsimi ve O Hayat Benim ilk iki sırada yer aldı. O Hayat Benim ikinci sezonunu açtığı gün hem geleneksel reytinglerde hem de Sosyal TV’de yüksek bir performans sergiledi. Total’de ikinci sırada gelen dizi Sosyal TV’de de 2,009 izleyiciden aldığı 4,363 Tweet ile günü ikinci sırada kapattı. Bahar’ın annesinin geri dönüşü çok konuşuldu. Konuşulan bir diğer konu ise Ateş ve Bahar’ın nikâh sahneleri oldu. Sosyal TV izleyicileri dizilerine sezonda da bol reytingli yayınlar dileyerek ilk yayın günlerini kapattı.

ATV’nin geçen hafta yayına giren yeni sezon dizilerinden Kalp Hırsızı, Pazar gününü dördüncü sırada kapattı. 955 izleyiciden 1,625 Tweet alan dizi yayılımda 5,514,568 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. Dizi hırsızların sevimli gösterilmeye çalışıldığı gibi eleştireler alırken bir yandan da benzer bir tema etrafına kurulu Ulan İstanbul ile karşılaştırıldı. Mine Tugay hayranları gene iş başındaydı ve oyuncuya duydukları hayranlığı her seferinde dile getirdiler. Pazar günleri yeni bir reyting rekabetinin başladığını dile getiren izleyiciler kendi dizilerine şans dilemeyi de ihmal etmedi.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 5-6-7 Eylül 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.