Sosyal medya reklamverene yarıyor

Blog, sosyal ağlar ve online video gibi Web 2.0 dünyasında yer alan siteler firmalara çok büyük yararlar sağlıyor...

11.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Blog, sosyal ağlar ve online video gibi Web 2.0 dünyasında yer alan siteler firmalara çok büyük yararlar sağlıyor. McKinsey tarafından yapılan yeni bir araştırma bu gibi sitelerin tüketiciler ile firmalar arasında büyük bir bağlılık yarattığını dile getiriyor.

Online yolla yapılan ve pek çok işkolu ve endüstride yer alan yöneticiler arasında gerçekleşen araştırmada 1695 katılımcının yanıtları değerlendirildi. Katılımcıların yüzde 69’u Web 2.0’ın yeni ürün ve servislerin bildiriminde çok işe yaradığını, daha efektif bir pazarlama sunduğunu, daha sağlam bir bilgi girişi olduğunu ve daha az maliyetlere katlandıklarını bildirdi.

Yüzde 52’den fazla katılımcı ise pazarlama aktivitelerinin efektifliğini artırdığını, farkındalık yarattığını, sadakati ve saygınlığı artırdığını ifade ediyor.

Sosyal medyada en çok hangi platformu kullandıklarına ilişkin bilgi de veren katılımcıların yüzde 51’i en çok saygı gören kurumsal blogları tercih ediyorlar. Yüzde 48’i video paylaşım sitelerini ve yüzde 45’i RSS beslemesi kullanıyor.

İleri teknoloji ve telekom sektöründe yer alan firmaların hemen hemen üçte ikisi Web 2.0’ı iletişim aracı olarak görüyor. Bu rakam imalatta yüzde 37’ye ve finansal servislerde yüzde 32’lere kadar düşüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.