Sony Ericsson Türkiye ülke müdürlüğüne atama

Ocak 2008 tarihinde Sony Ericsson'da Satış Direktörü olarak çalışmaya başlayan...

22.12.2008 - 17:44 | MediaCat

Ocak 2008 tarihinde Sony Ericsson’da Satış Direktörü olarak çalışmaya başlayan Soner Cesur, Ekim 2008 tarihinden itibaren Sony Ericsson’da yaşanan yeniden yapılanmayla beraber Sony Ericsson Türkiye Ülke Müdürü oldu. Cesur şu anda sektördeki yabancı menşeli cep telefonu üreticileri arasında Genel Müdür pozisyonundaki tek Türk yönetici olma özelliği taşıyor.

Teknoloji sektöründe uzun zamandır çalışan Soner Cesur’un, daha önce 8 yıllık HP deneyimi bulunuyor. Bu süreçte hem kurumsal satış, hem de satış kanalı organizasyonlarında görev alan Cesur; HP ve Compaq birleşmesi döneminde, iş ortaklarının yeniden yapılandırılmasından sorumlu olarak çalıştı. Pazarda ilk kez gerçekleştirilen ve bayileri hizmet ettikleri dikey sektör konusunda uzmanlaştırmayı hedefleyen “Bilişim Danışmanları” gibi farklı projelere imza atarak hem bayilerin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarıp, hem de HP Türkiye’ye dünyadaki diğer 109 ülkenin arasından sıyrılarak “En yüksek müşteri memnuniyeti” ödülünü getirdi.

6 yıllık iş ortakları tecrübesinin ardından aynı şirkette finans sektörüne geçen Cesur burada yaptığı çalışmalar sonunda birçok farklı ödülün de sahibi oldu. 2008 yılının başında Satış Direktörü olarak çalışmaya başladığı Sony Ericsson’da Türkiye’yi baştan başa dolşarak 850’nin üzerinde iş ortağı ile bir araya gelen Cesur Ekim 2008 tarihinden itibaren de Sony Ericsson Ülke Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan Soner Cesur, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.