Son 10 yılın en çok tercih edilen karakterleri

Son on yılın en çok tercih edilen lisanslı ürünü olan The Simpsons’da en çok ilgi gören karakter...

08.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl 20. yaşını kutlayan The Simpsons,  son on yılın en çok tercih edilen lisans markası seçildi. www.lisensing.biz ‘in yaptığı araştırmaya göre markaların pazarlama aktivitelerinde ve ürünlerin en çok tercih ettikleri karakterler, The Simpsons  oldu.  

20 th Century Fox’un  ikon haline gelen çizgi dizisi  The Simpsons  gündemi takip ederken aynı zamanda geleneksel duruşunu da korumasıyla da dikkat çekiyor.  60 ülkede 20 farklı dilde gösterilen Simpson ailesinin geçtiğimiz yıllarda filmi de yapılmıştı.  Son on yılın en çok tercih edilen lisanslı ürünü olan The Simpsons’da  en çok ilgi gören karakter elbette Bart Simpson oldu, onu sırasıyla, Hommer, Lisa ve Maggie takip etti.

Markalar tarafından en çok tercih edilen karakterler sıralamasında Simpson’ları , yakın arayla Warner Bros.’tan Harry Potter takip ederken, diğer karakterler Dr. Who, Teletubbies ve Star Wars olarak sıralanıyor.  Önümüzdeki 10 yılın en çok ilgi çekecek lisans ürünü olarak da Londra 2012 Olimpiyatları gösteriliyor.

The Simpsons’ın Türkiye’deki tüketici lisan hakları temsilciliğini Lisans A.Ş.  yürütüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.