Snapchat’ten yeni bir özellik: Snap Map

Snapchat'ten Instagram tarzı bir hamle.

22.06.2017 - 10:02 | Sencer Uçar

Snapchat'ten yeni bir özellik: Snap Map

Snapchat tarafından Snap Map adlı yeni bir özelliğin kullanıma sunulduğu duyuruldu. Snap Map sayesinde Snapchat kullanıcıları arkadaşlarını harita üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilecek ve hikâyelerini takip edebilecek.

Bu yeni özellik Snapchat bünyesinden çıkmış değil. Lokasyon paylaşım uygulaması üzerine uzun zamandır çalışmalar yürüten Zenly uygulamasının bir kopyası olduğunu söyleyebiliriz. Hatta birçok farklı kaynağa göre Snapchat geçtiğimiz yıl Zenly ile irtibata geçmiş ve şirket satın alımı üzerine birtakım yoklamalarda bulunmuştu.

TechCrunch’ta yer alan habere göre ise Snapchat Inc. Zenly’yi 250 milyon dolardan fazla bir miktar karşılığında bünyesine kattı. Snapchat, Snap Map özelliği için Zenly’yi kopyalayacak; fakat Zenly de ayrı bir uygulama olarak kullanılmaya devam edecek.

Snap Map nasıl çalışacak?

Snap Map’i anlamak için öncelikle Zenly uygulamasının nasıl çalıştığına dönelim.

Zenly uygulaması açıldığı zaman karşınıza hem sizin hem de arkadaşlarınızın konumunu içeren dev bir harita çıkıyor. Mesaj ve emoji de gönderilebilen uygulamadaki ana içeriği ise arkadaşlarınızın konumu oluşturuyor. Zaman içerisinde daha da akıllı hale gelen Zenly, nerede uyuduğunuzu ya da nerede çalıştığınızı da öğreniyor ve durumunuzu otomatik olarak belirliyordu. Arkadaşlarınızın birlikte takılıp takılmadıklarını da Zenly aracılığı ile öğrenebiliyorsunuz.

Snap Map’teki birçok özellik Zenly’yi anımsatacak şekilde olacak. Snapchat kullanıcıları, yakınlarda arkadaşlarının olup olmadığını görebilecek, hikâyelerini takip edebilecek ve bu sayede sosyal ortamlarda bir araya gelebilecek.

Özellikleri sürekli olarak Instagram tarafından kopyalanan Snapchat’in bir anlamda aynı yöntemi izleme yoluna girmesi de ilginç.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.