MediaCat

SMS’in modası geçti mi?

SMS artık pazarlama dünyasında mobil reklam siteleri ve mobil aplikasyonlardan çok daha az kullanılıyor.

SMS’in modası geçti mi?

SMS artık pazarlama dünyasında mobil reklam siteleri ve mobil aplikasyonlardan çok daha az kullanılıyor.

Bronto sponsorluğunda yapılan  çalışmaya göre, pazarda yer alan şirketlerin sadece yüzde 14’ü tüketicilerden SMS onayı alıyor, Bunların yüzde 7’si bilgilendirme, yüzde 6’sı ise yönlendirme mesajları atıyor.

Ankete katılan şirketlerin üçte birine yakın bir oranı önümüzdeki 12 ay içinde SMS ile ilgili istihdam yapmayı planlıyor.

Bu arada, Econsultancy  ve  Foviance tarafından yapılan başka bir araştırmaya göre, şirketlerin sadece yüzde 9’u SMS/MMS’in kendi müşterilerine uygun olduğunu düşünüyor.

Araştırma,SMS pazarının akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla pek çok şirket için anlamını kaybettiğini gösteriyor.  Şirketlerin yüzde 29’u mobil bir reklam sitesini kullandıklarını yüzde 42’si ise bir yıl içinde bir siteye anlaşacaklarını ifade ediyor. Yüzde 19’luk bir oran mobil aplikasyona sahip, yüzde 27’lik bir oran ise, mobil aplikasyonu önümüzdeki yıl kullanmayı hedefliyor. 


 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.