SMG ‘çaylakları’ endüstriye çağırıyor

Starcom Mediavest Group (SMG), üniversite son sınıf öğrencilerini ve yeni mezunları endüstriye kazandırmaya yönelik SAM ACADEMY programının ikincisini düzenlemeye hazırlanıyor.

21.08.2007 - 09:25 | MediaCat

Starcom Mediavest Group (SMG), üniversite son sınıf öğrencilerini ve yeni mezunları endüstriye kazandırmaya yönelik SAM ACADEMY programının ikincisini düzenlemeye hazırlanıyor.

SAM ACADEMY dünyanın güçlü medya ajans gruplarından biri olan Starcom Mediavest Group’un Türkiye operasyonu SMG Turkey’nin, sektöre ve kendi bünyesine taze beyinler katmak için düzenlemiş olduğu mesleki bir eğitim programı.

Gerek SMG Turkey çalışanlarının gerekse sektörün önde gelen profesyonellerinin eğitmen olarak katıldıkları bu program, üniversite son sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlarına yönelik yürütülüyor. Gerçek dünyaya ait konuların, ‘işi yapan profesyoneller’ tarafından aktarılıyor olması, ACADEMY’i benzersiz kılan etkenlerden biri olarak gösteriliyor. Reklamveren firmalardan marka ve iletişim hizmetlerinden sorumlu yöneticiler, araştırma sektörünün tanınmış isimleri, başarılı markaların ardında emeği olan medya ve reklam profesyonelleri ile Türkiye’nin çağdaş akademisyenleri, gönüllü olarak SAM ACADEMY projesi içerisinde yer alırken öğrencilerle tecrübe ve bilgilerini paylaşıyorlar.

Her yıl ağustos ayında gerçekleştirilen SAM ACADEMY için hazırlıklara aylar öncesinde başlanıyor. Üniversiteleri iletişim fakülterinde tanıtım toplantıları düzenlenerek, akademisyenlere ve öğrencilere SAM ACADEMY ve pazarlama endüstrisindeki gelişme yenilikler aktarılıyor.

Bu yıl 2.’si düzenlenen SAM ACADEMY, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden yeni mezun ve son sınıf öğrencisi 33 katılımcısı ile 06 Ağustos’ta başladı. SAM ACADEMY eğitim programı 2. yılında bir önceki yıla göre kapsamı genişletilerek güncellendi. Program oluşturulurken Starcom Mediavest Group University’nin Chicago’daki merkezi ile koordineli bir çalışma yürütüldü. SAM ACADEMY bünyesinde verilen eğitimlere konuşmacı olarak SMG Turkey bünyesindeki profesyonellerin yanısıra pazarlama iletişimi endüstrisinin önde gelen uzmanları da katılıyor.

Geçtiğimiz yıla göre SMG Turkey dışından gelen konuşmacı sayısı 2,5 kat artarak 19’a yükseldi. Konuk konuşmacılar arasında Türkiye’nin önde gelen reklamverenlerinin temsilcileri, reklam ajansı yöneticileri, marka danışmanları ve akademisyenler bulunuyor.

SAM ACADEMY katılımcıları Türkiye’nin üniversitelerinden 200’ün üzerinde yapılan başvurular arasından seçildi. Anadolu Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi’nden 33 katılımcı SAM ACADEMY’e devam ediyor. SAM ACADEMY 2007 dönemi 24 Ağustos’ta sona erecek. P&G, Ülker, Fortis, Western union, ,Galatasaray Üniversitesi, AGB, TNS, Bileşim Int., Inquision, Yorum Publicis, Leo Burnett, Bilesim Medya, Zapmedya ve Akşam gibi kuruluşlardan profesyoneller, yeni mezun ve öğrencilerle deneyimlerini paylaşacak.

SAM ACADEMY 2007 dönemi sadece eğitim ve konuşmaların yapılacağı 3 hafta ile sınırlı kalmıyor. SAM ACADEMY’de eğitimler etkileşimli bir ortamda gerçekleştiriliyor. Öğrencilere spontan olarak proje brifleri veriliyor ve sınırlı sürede yeni fikir ve projelerini jüriye sunmaları bekleniyor. Üç haftalık eğitimin 2. haftasının sonunda final projesi brifi verilecek ve son gün öğrencilerden büyük jüri önünde sunum yapmaları beklenecek.

SAM ACADEMY 2006’ya katılan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu şu anda, başta SMG Turkey organizasyonu içinde yer alan Allmedia, Starcom olmak üzere pazarlama iletişimi endüstrisinin önde gelen firmalarında çalışmaktadır.

Geleceğin pazarlama iletişimi profesyonelleri ile kurulan ilişki Youtube, Flickr, Ning, Facebook, blogspot gibi sosyal medya ortamlarında kurulan gruplar aracılığı ile sürdürülecek ve eğitim programı ile ilgili detaylı bilgiler bu platformdan tüm endüstri ile paylaşılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.