Site ölçümünde en çok Google Analytics tercih ediliyor

Google Analytics'ın Türkiye ortağı SEM tarafından yapılan araştırmaya göre en popüler...

27.04.2009 - 15:41 | MediaCat

Google Analytics’ın Türkiye ortağı SEM tarafından yapılan araştırmaya göre en popüler 1000 Türkçe içerikli sitenin yüzde 72’sinin performans analizi konusunda Google Analytics’i tercih ettiği sonucuna ulaştı.

Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’den en çok ziyaret alan 1000 site içinde 642 sitenin Google Analytics kullandığını belirten SEM Genel Müdür’ü Cem Özkaynak, bu sayının Türkçe içerikli 676 site içinde 499 gibi ciddi bir rakam olduğunu belirtiyor.

Web sitenizin gizli ajanı olarak nitelenebilecek ve tamamen ücretsiz bir servis olan Google Analytics, işletmelerin yatırım geri dönüşünün hangi oranda olduğunu belirleyebilmeleri için oldukça kullanışlı bir performans analiz servisi sağlıyor. Google Analytics, ziyaretçilerin sitenize nasıl ulaştığı ve sitenizde ne tür aksiyonlarda bulunduğunu detaylı bir şekilde inceleyerek yatırımınızı ne yönde yapacağınız konusunda önemli bilgiler sunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.