MediaCat

‘Şirket gibi değil; insan gibi iletişim kurun’

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı’nın bu seneki konuğu sosyal medya uzmanı Charlene Li oldu.

‘Şirket gibi değil; insan gibi iletişim kurun’

Turkcell Akademi’nin düzenlediği Pazarlama Konferansları’nın dördüncüsü bugün Conrad Hotel’de gerçekleşti. Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı’nın bu seneki konuğu, 2010 yılında Fast Company tarafından ‘İş dünyasının en yaratıcı 100 kişisi’nden biri olarak gösterilen sosyal medya uzmanı Charlene Li oldu.

“Daha iyiye gitmek için sosyal medya önemli bir kanal…”
İnteraktif medya ve pazarlama, yükselen teknolojiler üzerinde rehberlik eden Li, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı’nda sosyal ağların geleceği ve değişen dünyada kazanmanın sırlarını anlattı.

Charlene Li, “Sosyal teknolojilerin ve medyanın hüküm sürdüğü dünyada başarıya ulaşabilmek için iki şeyi baştan kabul etmek gerekiyor: Müşteri her zaman bir adım önde olacak ve şirketler hiçbir zaman yüzde yüz kontrole sahip olamayacak. Şirketler sosyal medyadaki tartışmaların içinde olmak ve onlara yöne verebilmeyi istiyorsa, dürüst ve olabildiğince şeffaf olmaları gerekiyor. Sosyal medya bize işlerimizi nasıl daha iyiye götürebileceğimiz konusunda yön verebilecek çok önemli bir kanal. Ama yöntem çok daha önemli: mesaj verip durmak yerine diyaloga girin, şirket gibi değil insan gibi iletişim kurun ve sürekliliğe önem verin. Müşterilerinizi dinleyin ve onların fikirlerini inovasyona çevirerek, kendinizi daha iyiye götürün. Tartışmalar yaşandığında bırakın müşterileriniz sizi savunsun. Çünkü en iyi ‘pazarlama’ müşterilerinizin yaptığıdır” dedi.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.