MediaCat

Siri ve Alexa evlendi

Belvedere Sarayı’nda gerçekleşen düğün, haziran ayında Viyana’da düzenlenecek EuroPride’ın müjdecisi.

Siri ve Alexa evlendi

Geçtiğimiz günlerde Viyana’nın meşhur Belveredere Sarayı’nda sıradışı bir düğün gerçekleşti: İki “dişi” yapay zekâ, Siri ve Alexa evlendi.

Aralarında Pandora Nox ve Laksmi Wuggenig gibi simaların da olduğu kalabalık bir LGBT+ topluluğunun önünde gerçekleşen düğün, aslında, 1-16 Haziran tarihlerinde Viyana’da düzenlenecek EuroPride’ı karşılamak için hazırlanmış bir kampanyanın parçası.

Vienna Tourist Board ve Vangardist dergisi için ServicePlan ve Plan.Net tarafından hazırlanan kampanya kapsamında Siriandalexa.com adresli bir internet sitesi ve seremoninin yer aldığı reklam filminin yanı sıra, Plan.Net Innovation Studio tarafından geliştirilen ve Amazon Skill mağazasından erişilebilen The Pride Skill isimli bir de uygulama bulunuyor.

Vangardist dergisinden Julian Wiehl “Viyana’da her şey var ancak diğer ülkelerde LGBTQIA+ topluluğu hâlâ ayrımcılığa maruz kalıyor. EuroPride önyargıları ve kötü niyetli yaftalamaları daha fazla azaltmaya önemli bir katkı sağlıyor” açıklamasında bulunurken, Vienna Tourist Board Turizm Direktörü Norbert Kettner kampanyayı şu sözlerle özetliyor:

“EuroPride etkinliğine 1-16 Haziran 2019 tarihinde Viyana’da ev sahipliği yapacak olmak gerçek bir zevk ve onur. Farklı yaşam biçimlerinin, çeşitliliğin ve saygının faal olarak yaşandığı bir modern dünya şehri olan Viyana, kozmopolit bir kaleydoskop. Burada farklılıklarımız en büyük gücümüz olarak kabul edilir. Çok yönlü programıyla EuroPride, gizli bir cevher iken LGBT topluluğunun bir araya geldiği bu şehre hakkını teslim etmek ve Viyana’yı keşfetmek için mükemmel bir fırsat.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.