MediaCat

Sinemayı hatırladınız mı?

Sinema salonlarını yeniden açan İngiltere’de izleyiciyi salonlara çekmeyi hedefleyen kampanya.

Sinemayı hatırladınız mı?

Bir yılı aşkın kısıtlama ve kapanmaların ardından Londra’da sinema salonları yeniden açılmaya hazırlanıyor. Bu süreçte gelirlerinde büyük düşüş kaydeden reklam endüstrisi ise toparlanmayı umarak sinemalara dönüşü hızlandırmak üzere geniş kapsamlı bir kampanya çatısı altında bir araya gelmiş durumda.

TBWA\London imzası taşıyan ve MG OMD tarafından yürütülen kampanya, insanlara unutmaya yüz tuttukları sinema deneyimini hatırlatmayı amaçlıyor. Bunu da, sinemaya dair bildikleri ve sevdikleri her şeyi ilgi çekici formlara dönüştürerek yapıyor. Fragmanlar, patlamış mısır ve daha fazlası…

Sinemayı hatırladınız mı?

Açıkhava, dijital, sosyal medya, radyo ve podcast’lar aracılığıyla Haziran sonuna kadar sürdürülmesi planlanan “Remember Cinema” kampanyası, News UK, Wireless, The Guardian, Talon, Global, Acast, Snap Inc, Twitter, Verizon, Bauer Media, TikTok, Mail Metro Media, Ocean Outdoor, Time Out Inc, Reach Plc ve Clear Channel gibi medya kuruluşları tarafından destekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Screendaily’de yayınlanan ve İngiltere vatandaşlarının sinema salonlarına dönme eğilimini ölçümleyen bir araştırmanın sonuçlarına göre halkın yüzde 72’si salonların açıldığı ilk birkaç ay içerisinde sinemada film izlemeye istekli. Bu da, dünya geneli için net bir referans olmasa da salonların geleceğine dair önemli bir umut ışığı olarak yorumlanabilir.

Sinemayı hatırladınız mı?

MG OMD Yönetici Ortağı ve Yatırım Başkanı Lewis Shaw kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, “Endüstri olarak hepimiz COVID-19’un etkilerini hissettik, ancak hiçbirimiz sinemadan daha fazla hissetmedik” diyor ve ekliyor: “Bu kampanyanın sinemaya ihtiyaç duyduğu desteği vermesini ve gerçekten önemli bir fark yaratmasını umuyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.