Show Tv Etik Kurulu ikinci toplantısını yaptı

Kendi alanında uzman olan akademisyen, hukukçu, sosyolog ve Show TV yöneticilerinden oluşan

24.10.2007 - 13:54 | MediaCat

Kendi alanında uzman olan akademisyen, hukukçu, sosyolog ve Show TV yöneticilerinden oluşan Show TV Etik Kurulu çalışmalarını sürdürüyor.

Show TV, Etik Kurulu’nu oluşturdu. Kurul ikinci toplantısını, 23 Ekim Salı günü yaptı. Başkanlığını Prof. Dr. Acar Baltaş’ın yürüttüğü Show TV Etik Kurulu’nda Avukat Dr. Levent Bıçakcı, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Danışman Mehmet Ünal ve Show TV Yönetim Kurulu üyesi Zeynep Karamehmet Gönenç ile Show TV RTÜK Temsilcisi Mustafa Aksoy yer alıyor.

Kurul, Show TV yayınları ve içeriğini, iletişim uzmanları, hukukçular ve yayıncılık uzmanlarının desteği ile yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın neticesinde hazırlanan ‘Show TV Yayın İlkeleri’ne göre değerlendirecek. Kurul aylık değerlendirme raporu sunacak.

Show TV Genel Müdürü Saner Ayar, Show TV’deki dönüşümün gelecek için atılmış çok önemli bir adım olduğunu belirtti. Ayar sözlerine şöyle devam etti:

“İlkeli olmak, sektöre katkı sağlamak ve kendi sektörü ile büyüyebilmek için öncelikle kendi kuruluşumuzda devrim niteliğinde bazı uygulamaları hayata geçirmeyi gerektiriyordu. Bu nedenle, Show TV Yayın İlkelerini ve ardından da Show TV Etik Kurulu’nu oluşturduk.”

Amaçlarının körü körüne yasakçılık yapmak değil, modern çağın ve gelişen kültürün gerektirdiği, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına da katkı sağlayacak şekilde yayıncılık yapmak olduğunu kaydeden Show TV Genel Müdürü Saner Ayar, “Yayın İlkelerimizi önce çalışanlarımızla, yönetim kurulumuzla, hissedarlarımız ve tüm alt yüklenicilerimizle paylaştık. Dedik ki, biz bundan böyle bu ilkelere bağlı olarak çalışmak arzusundayız. Ve onlardan tam destek aldık. Show TV ailesinin tüm fertleri artık bu ilkeler çerçevesinde ürünler ortaya koyacak” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.