MediaCat

Shell ve Ferrari’den 70 yıllık inovasyon ortaklığı

“İnovasyon Ortağı” Shell, 70 yıldır olduğu gibi bu yıl da Scuderia Ferrari’ye pistte güç vermeye devam ediyor.

Shell ve Ferrari’den 70 yıllık inovasyon ortaklığı

Dünyanın en büyük enerji şirketlerinden biri ve 44 bin satış noktasıyla tek çatı altındaki en büyük perakende şirketi Shell, 1950’deki ilk FIA Formula 1™ Dünya Şampiyonası yarışında Scuderia Ferrari’yle yaptığı işbirliğini güçlendirerek devam ettiriyor. İnovasyona verdiği önemle, sektöründeki öncü konumunu her geçen gün artıran Shell, geliştirdiği teknolojik çözümlerle iş ortağı Scuderia Ferrari’ye pistte ekstra güç sağlıyor.

Shell ve Ferrari'den 70 yıllık inovasyon ortaklığı

Uzun yıllardır devam eden bu ortaklık kapsamında Shell, her yıl 50’nin üzerinde mühendisi ve teknik çalışanıyla 21 bin saatten fazla süre boyunca, Ferrari’nin yakıt ve madeni yağ performansını en iyiye çıkarmak üzere çalışıyor. Bugüne kadar bu önemli işbirliğiyle 600 yarış, 175 zafer ve 22 şampiyonluğa imza atan iki marka, yeni başarılar için çalışmalarına devam ediyor.

Shell ve Ferrari’den 70 yıllık inovasyon ortaklığı
Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı

“En kaliteli yakıtı ve yağı sunmak en önemli önceliğimiz”

Shell’in dünyada inovasyon ve teknolojiye en fazla yatırım yapan şirketlerden biri olduğunu ifade eden Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, “İnovasyon denince akla gelen en önemli ortaklıklarımızdan biri, 70 yıllık yolculuğu birlikte gerçekleştirdiğimiz Ferrari. Scuderia Ferrari, Formula 1’in en çok yarış kazanan ikonik takımlarından biri ve 70 yıldır süren bu işbirliğiyle Scuderia Ferrari’nin galibiyetlerinde katkımız olmasından gurur duyuyoruz. Bu ortaklığın çok uzun yıllar daha süreceğinden ve birlikte birçok başarıya imza atacağımızdan hiç şüphe duymuyorum” dedi.

Shell ve Ferrari'den 70 yıllık inovasyon ortaklığı

Tüketici Formula 1 araçlarıyla aynı yakıtı kullanıyor

Shell ve Ferrari’nin yağ ve yakıt performansını en iyi hale getirmek için birlikte çalıştığını ve Shell bilim insanlarının Scuderia Ferrari takımının teknik ekibiyle düzenli olarak testler yaptığını ifade eden Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, “Shell yakıtları yüzlerce bilim insanının yoğun çalışmaları ve Shell’in her yıl 1 milyar dolarlık Ar-Ge yatırımları ve milyonlarca kilometreyi kapsayan testleriyle geliştiriliyor. Formula 1’deki araştırma ve geliştirmeye yaptığımız yatırımın ana hedefi ise pistteki yeniliklerin misafirlerimizin günlük yolculuklarına aktarılmasıyla onlar için daha iyi yakıtlar ve yağlar geliştirebilmek. Tüm misafirlerimize en kaliteli yakıtı ve yağı sunmak, her zaman olduğu gibi en önemli önceliklerimizden biri. Bugün istasyonlarımızda sunulan Shell V-Power yakıtımızın formülü yüzde 99 oranında Scuderia Ferrari Formula 1 araçlarının yakıtıyla aynı. Ayrıca, madeni yağ alanında da yeni teknolojilerle üretilen ürünleri misafirlerimizle buluşturuyoruz. PurePlus Teknolojisi ile doğal gazdan üretilen Shell Helix motor yağlarıyla sürücülerin araçlarından yüksek performans almaları ve motorun ömrünü uzatmaları için yardımcı oluyoruz” dedi.

AR-Ge ve inovasyona yaptıkları yatırımlarla sektörün lideri olduklarını da vurgulayan Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı sözlerine “Biz Shell olarak, her gün 1 milyondan fazla tüketicimizi Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış 1000’nin üzerindeki istasyon ağımızda misafir ediyoruz. Diğer yandan, Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim tesisi olan Derince’deki Shell Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesisi’mizden 2019 yılında 61 ülkeye gerçekleştirdiğimiz 37 bin tonun üzerinde ihracat hacmimizle ülkemizin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Sadece ekonomiye değil Türkiye’nin sosyal gelişimine katkı sağlamak da bizim için çok önemli. Yol güvenliği, inovasyon, çevre, kadın & genç istihdamı ve engelsiz yaşam alanındaki sosyal yatırım programlarımızla sosyal gelişimin bir parçası olmak için çalışıyoruz. Yeni nesillere inovasyonun önemini gösterebilmek adına Shell Eco-Marathon organizasyonumuzla her yıl yaklaşık 1000 lise ve üniversite öğrencisinin geleceğin enerjileriyle daha verimli araç üretmesine imkân sağlıyoruz” diye devam etti.

Leclerc: “İşbirliğimiz hiç olmadığı kadar güçlü”

Shell ile inovasyon ortaklığının F1 tarihindeki en saygın ve en uzun süredir devam eden işbirliklerinden biri olduğunu söyleyen Scuderia Ferrari Formula 1 pilotu Charles Leclerc, bu önemli işbirliğini şu sözlerle yorumladı:

Shell ve Ferrari'den 70 yıllık inovasyon ortaklığı
Scuderia Ferrari Formula 1 pilotu Charles Leclerc

“Shell’in Shell V-Power yakıtı ve PurePlus Teknolojisi’yle üretilen Shell Helix Ultra motor yağı, hem beygir gücü hem de güvenilirlik açısından yarış pistinde bize çok şey kazandırıyor. Shell V-Power ve Shell Helix Ultra sayesinde Scuderia Ferrari’nin 2018 Güç Ünitesi’nin tur süresi performans kazancını yüzde 21’e çıkardık. Shell ile işbirliğimiz hiç olmadığı kadar güçlü. Önümüzdeki beş yılda daha fazla yarış ve şampiyonluk kazanma hedefiyle birlikte çalışmaya devam etmek için sabırsızlanıyorum.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.